„Megszerettem, amit kaptam, Szívem ide láncol!”

November 6-án érkezett Zorán országos turnéja keretén belül Kaposvárra. A sportcsarnokban megrendezett koncertre hosszú sorokban érkeztek a zenebarátok 18-99 éves korosztályban. Nagy örömömre édesanyám is velünk jöhetett, aki (amióta az eszemet tudom) hallgatja és ismeri is dalait, sőt nincs dallistája az ő számai nélkül. A legmeghatározóbb élmény a számomra a koncerttel kapcsolatban az az emberség és alázatosság, ami az egész estét jellemezte. Hihetetlenül profi, sokoldalú zenészek egy emberként álltak az énekes előadó mögött, és vettek részt a színvonalas örömzenében. Őszintén szólva nem tudtam, hogy mire is számítsak, hiszen sem saját sem korosztályom zenei ízlése manapság jellemzően más irányokba mozog, de ezt a profizmust nemigen tapasztaltam még meg ilyen formában. Hálával tartozom érte!

Gregor Dóra, Csányi Band és a kamarazenekarunk énekese

Ha egyetlen szót kellene mondanom, ami a koncert kapcsán eszembe jut, akkor az a „profizmus” lenne. Tökéletes egészet alkotott minden szám önmagában is a maga hangszerelésével és fényjátékával, és a műsorrend is, amibe ezek a gyöngyszemek illeszkedtek. Mindig hittem, hogy túlvagyunk a koncert zenitpontján, aztán csak pislogtam, (néha könnyes szemmel), hogy újra tetőfokára hág a hangulat. Zorán végig magas szinten tartotta a figyelmet és a színvonalat. Nagyon-nagyon örülök, hogy eljutottam a koncertre, emlékezetes marad”

Belovitz Judit szülő

„tényleg úgy éreztem, hogy bennem is mosolygott a jóisten „közénk állt egy táncra”, hogy mosolygott a szívem is és büszkén figyeltem (lopva) a gyerekeimet, hogy lássam, érzik, miért fontos nekem az előadó, a dalaival… minden nem verbális jelből azt olvastam megértették, miért fontos, hogy együtt menjünk… mert szeretném, ha a generációs különbözőség nem szakadék lenne köztünk, hanem híd….hogy lássák, érezzék megtapasztalják azt az értéket, amely mentén felnőtté váltam.

V. Sárközi Angéla, mentor

Jó volt együtt énekelni a dalokat! Örültünk, hogy személyesen is találkozhattunk vele, aki nagyon közvetlen és barátságos volt. Nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük, hogy lehetővé tette az Alapítvány ezt az élményt!

Őszintén kellemesen csalódtam, ugyanis az én zenei ízlésemen kívül áll ez a műfaj, (mind emellett néhány dalát az előadónak természetesen ismerem és szeretem is) inkább az alternatív szubkultúrák vonzanak. De nagyon megérintett a tegnapi előadás, mind zeneileg, mind érzelmileg. Lenyűgözött, hogy milyen egységesen szólnak az elképesztő vokálosok az énekessel és a többi hangszerrel, minden tekintetben lenyűgöztek. A gitárok, a basszus, a dob, illetve az ütőhangszerek és a különböző hangnemű szaxofonok a szintetizátorral szerintem hatalmasat szóltak és minden számot egytől egyig élvezettel hallgattam. Lehetőségünk volt Zoránnal is váltani pár szót. Egy végtelenül kedves embernek éreztem, akinek rengeteg tapasztalat van a háta mögött.

Sipos Levente és Kovács-Nagy Sarolta kamarazenekarunk tagjai