Mint hal a vízben

Pászti Alex, a szegedi 3-as csoport 7. osztályos tanulója, rengeteg időt és energiát tölt kedvenc elfoglaltságával, az úszással.  A Közösségi Házba, legyen tavasz vagy nyár, vizes fejjel érkezik, mert a programok előtt edzésre jár.  A sok erőfeszítésnek meg is van az eredménye. Alex beszámolóját olvashatjátok a hétvégén megrendezésre került versenyekkel kapcsolatban.

„A IX. Gyarmati kupát március 26-27-én rendezték meg Hódmezővásárhelyen. A kétnapos versenyen 4 számban álltam rajthoz. 100m és 400m gyors úszásban 6., 100m hátúszásban 9. helyet értem el. 800m gyorson a dobogó 2. fokára állhattam fel. Egyesületünk volt a legeredményesebb, ezért mi nyertük meg a Gyarmati kupát, amit a verseny végén én vehettem át csaptunk nevében. Május első hétvégéjen két versenyen is részt vettem. Pénteken (05. 06.) Nyílt vízi Junior Válogató verseny került megrendezésre, ahol 5km-t úsztam, ez volt a leghosszabb távom eddig, amit 1:03.03 idővel teljesítettem. Ez a verseny rendkívüli volt, mert medencében került megrendezésre (előre lett hozva a Nyílt vízi Junior EB időpontja), mert tavaink még nem alkalmasak az úszásra (túl hidegek). Szombaton és vasárnap Hódmezővásárhelyen tartották a Hátgerinc Kupát, ahol az 5km után lazább számokban (200m mell, 200m hát és 50m pille) álltam rajthoz. Minden versenyszámban az első 10-ben végeztem. Nagyon fárasztó hétvége volt, de örültem, hogy jó idővel fejeztem be az 5km-t.”