Művészet és technológia

„Újra neveztünk a First Lego Leauge Challenge versenyen a tavalyi évhez hasonlóan, a Jász-stones csapat tagjai 11-15 évesek. Ez a megmérettetés két részből fog állni, a Lego robot programozásából, ahol az általunk épített robotnak egy adott pályán kell hogy feladatokat oldjon meg és az innovációs projektből, mindkettőnek a témája adott: a művészet és a technológia. Ez a közösségi házunk egyik legizgalmasabb projektje, amiben másodjára van szerencsém részt venni. Az első lépésen túl vagyunk, ami az ötletelés. Sok más mellett szóba jött a sérült emberekhez közelebb hozni a művészeteket technológiai újításokkal, de felmerült az is, hogy kiállítóterünk több látogató bevonzása érdekében újítsunk, ma már ezekhez szinte nélkülözhetetlen a mesterséges intelligencia.

A csoportba a legfiatalabb csányis társaink hatalmas lendülettel és szárnyaló fantáziával segítették e fázis eredményének létrejöttét. Megbeszéltük közösen az ötletelés előtt, hogy kinek mit jelent a művészet. Arra jutottunk, hogy mindenkinek van egy művészeti ág, ami közel áll hozzá, amiben jó, vagy ami érdekli. Rájöttünk, hogy igen fontos életünkben a művészet.

Munkánkat fejlesztőnk Zeke Lajos mellett segíti Csertán Ákos, Forgács Éden és Rigó Benjamin az Atlas, rise cég media designer szakemberei, akik munkájuk során rengeteg ehhez hasonló projekttel foglalkoztak már. Nagyon felemelő, hogy ennyire segítőkészek, és hogy ilyen pozitív a hozzáállásuk az ötleteinkhez, úgy tűnik számukra nincs lehetetlen, kreatívak és mindig a megoldási lehetőségeken jár az agyuk. Ez nagyon megfogott bennünket! A munka jókedvvel és nagy lendülettel megy tovább. Reméljük 2024 februárjára egy olyan innováció tervet készítünk el, amivel most is eredményesen szerepelünk majd. Köszönjük az Atlas, rise önzetlen segítségét!” Kaptás Márk, Jászság 1-es csoport és a Jász-stones csapat tagja