Nyelvi Verseny tavaszi szóbeli fordulók

Pécs: A mai napon a Nyelvi Versenyben a Pécs 2-es csoport tanulói szóbeli vizsgát tettek, amely lezárása is volt a 2023/24-es tanévi versenynek. Ezzel a mai záró fordulóval biztosíthatták be táborokba jutásukat a külföldi nyelvi táborokba. Számomra a szóbeli kisebb nehézséget jelentett, hiszen én voltam az első tanuló a sorban. 54/60 pontot szereztem, ami alapjában véve jó eredménynek számít, de sikerülhetett volna jobban is meglátásom szerint.  A bizottság javaslatokat tett a hibám kiküszöbölésére, hogy a jövőben még helyesebben tudjam használni a nyelvet.

A többieken is úgy láttam, hogy izgatottan várták a szóbeli vizsgát és nem is torpantak meg a meghallgatás során, így számukra is sikeres volt a folyamat. Mindegyikük eredményesen vizsgázott és szép pontszámokat szereztek, így segítve esélyüket az korábban említett táborokba kijutáshoz. Varga Péter – Pécs 2-es csoport

A vizsga folyamán mindenki megcsillogtathatta tudását az általa tanult nyelven, a nyelvi szintjének megfelelően. Mi, a kis létszámú, családias német csoportunkban B2-es illetve többnyire C1-es szinten vágtunk bele az eseménybe. A feladatok nagyon változatosak voltak: Különböző szituációkban kellet helyt álljunk, képleírásos-párbeszédes feladatokban tettük magunkat próbára, illetve egyéni prezentációkban adhattunk számot nyelvi ismereteinkről. A vizsga nagy izgalommal járt, mindenki magából a legtöbbet kihozva, a legjobbakban bízva vette az akadályt. A vizsga eredményei – mindenki esetében – egy stabil, magabiztos nyelvtudásról tanúskodtak. Köszönjük a fejlesztőink munkáját! Nyári Lajos Pécs 2 – es csoport

A Szegedi 2-es csoport tagjainak idén ismét felmértük angol nyelvi tudását az Alapítvány belső szóbeli vizsgáján. Négy tanuló B1-es szinten vett részt a versenyen, a többség, tizenketten azonban már B2-es szinten versenyeznek, a középfokú állami nyelvvizsgára gyakorolva, egy diákunk pedig már C1-es szinten mérettette meg magát Az alapítványi belső vizsga elsősorban az állami nyelvvizsgára való készülésben segíti a gyerekeket, amit az arra alkalmasak az elkövetkező két félévben szeretnének letenni.

Örömmel láttuk, hogy a diákok komolyan vették a vizsgára való készülést, ennek köszönhetően a legtöbben magas pontszámokat szereztek; a többség fejlődést mutatott a tavalyi eredményekhez képest.

Benczúr Anna

fejlesztő kismentor