Okos hét – ECDL tábor Jászberényben

A Jászság 4-es csoport nyári szünete igazán tartalmasan telik, hiszen idén négy táborban is részt vehetnek a gyerekek a Csányi Alapítvány jóvoltából. A heti ECDL táborunk a harmadik a sorban, ami számunkra újdonság, hiszen ez az első ilyen jellegű táborunk. Elsősorban a 3. modul vizsgára felkészülés a cél, de emellett a szórakozásra is jut elég idő. Hétfőn délután elkezdtük az OkosDoboz online felület egyik új feladatcsomagjának tesztelését. Az OkosDoboz egy tankönyvfüggetlen digitális taneszköz, mely grafikus feladatsorokkal, gondolkodási képességeket fejlesztő játékokkal és rövid oktató videókkal segíti a 6-18 éves diákokat az iskolai tantárgyakhoz kapcsolódó ismertek elsajátításában, gyakorlásában és a gondolkodási képességek fejlesztésében. Az új feladatsor azonban az érzelmi intelligenciát helyezte a középpontba. Mivel eddig is sokat foglalkoztunk már a témával, így örömmel készítettük el a feladatokat és a hozzá kapcsolódó videók megnézése után, több mint egy órát beszélgettünk, melynek során megismertük egymás érzéseit, gondolatait, félelmeit, örömeit. Nyíltan és őszintén beszélgettünk az első csomag témáiról.

„Ebéd után részt vettünk egy érzelmi alapú tesztelésen. Felmértük saját magunk érzelmi intelligenciáját különböző feladatok megoldásával. A felmérést kisebb-nagyobb nehézséggel, de sikerült megoldanunk. Volt egy feladat, ami arról szólt, hogy párosítani kellett a képet az egyik érzelmi fogalommal. Nem volt egyszerű, hiszen nagyon hasonlók voltak a képek. Én személy szerint érdekesnek találom a feladatokat és egyértelműnek. A jövőben biztosan csinálunk még ilyet, így remélem izgalmasak lesznek.” Simon Ramóna Fruzsina J4

Kedden az ECDL órák után, kreatív foglalkozással relaxáltunk Hábencius Hanna önkéntesünkkel, akivel levegőre száradó gyurmából készítettünk medálokat és „kavicsokat”, amelyeket száradás után festeni fogunk. Ezalatt a fiúk Madarasi Tétény kis-mentor koordinálásával a közeli sportpályán fociztak és a Közösségi Házban lévő pingpong és csocsó asztalt sem hagyták porosodni. Ezután folytattuk az OkosDoboz feladatait és a kiskertünkben is tevékenykedtünk.

„A délelőtti informatika óra témája a szövegszerkesztés, külön van elméleti és gyakorlati része is az órának. Általában nyers szöveget kaptunk, amit minta alapján kellett megformáznunk és ezt értékeli Lajos bácsi. A soron következő vizsga miatt mindannyian izgulunk, pedig az szeptemberben lesz. Ezúton is köszönjük a felkészítést Zeke Lajos fejlesztőnek.” Domján Letícia J4

Szerdán délután igazi mozihangulatot teremtettünk, amikor sok-sok nasival felszerelve elfoglaltuk a szomszédos Lehel Filmszínház Sára Sándor termét. A nyári forróságban jóleső hűs falak között, egy igazán izgalmas és tanulságos élőszereplős filmet néztünk meg, Szörnyella története sok izgalmat rejtett. Ezt követően folytattuk az elkészült gyurma-kavicsok festését, amelyek színes kavalkádja jókedvre derített bennünket. A nap végén pedig kitakarítottuk az alapítványi autót belülről, majd elmentünk egy gépi autómosóba, ahol a segítő lányokkal együtt az autó utasteréből figyeltük meg, miként válik vakítóan csillogóvá az autó kívülről is.

„Andi néni már régebben megígérte nekünk, hogy egyszer elkísérhetjük az autómosóba és most jött el ez a nap. Nagyon élveztük! Először kiporszívóztuk az autót és belül megtörölgettük az ajtókat, ezek után elindultunk az elektromos autómosóhoz. Nagyon izgalmas volt, hogy benne ülhettünk a folyamat közben.”☺️ Sas Maja Anna J4

„A tábor utolsó napján a csoport Visegrádra látogatott, ahol egy kedves idegenvezető fogadott minket, aki rengeteg dolgot elmondott a Fellegvár történetéről. Más népekre is kitért, és elmondta hogy az egyes országok királyai milyen befolyással voltak az akkori időkben a történelem alakulására. A különböző belviszályok és annak következményeit is ismertette velünk. Ezt követően elmentünk bobozni, ahol mindenki jól kiszórakozhatta magát. Ebéd után ellátogattunk Szentendrére, ahol várost néztünk és tettünk egy sétát a Duna parton, sőt a legbátrabbak megmártóztak a kellemesen hűs vízben is. Ezzel zártuk ezt az élményekben gazdag, élvezetes napot.” Madarasi Tétény kis-mentor Jászság 2

További képek a Galériában láthatók!