Online szóbeli vizsga Erdélyből

A Hargita megyei vizsgázók online szóbeli vizsgájával lezárult az Alapítvány online nyelvi versenyének utolsó fordulója is. A határon túlról 21 fő tett szóbeli vizsgát, ebből két fő német nyelven. Több házból gyűltek össze a gyerekek, hogy tanúbizonyságot tegyenek nyelvi előmenetelükről. Mindenki a szintjének megfelelően készült a szóbeli vizsgára és a nehezebb tételek sem okoztak nehézséget a vizsgázóknak. Mindenki izgatottan várja a vizsgák eredményét, hogy megtudjuk ki lesznek azok, akik csatlakozhatnak az idei idegen nyelvi táborba.

Az Alapítvány által meghirdetett Nyelvi Verseny végén az erdélyi versenyzők is részt vettek az írásbeli fordulók után az online szóbeli vizsgán. Először a Kovászna megyei gyerekekkel találkozhattunk április 8-án, akik felkészülten és izgatottan ültek a számítógép elé. Gondolataikat a vizsga után megosztották velünk:

„Amikor leültem a számítógép elé, azt hittem, hogy egy nagyon szigorú és komoly szóbeli vizsga lesz, de amikor kedvesen rám köszönt a vizsgáztató tanár, megnyugodtam. Magabiztossággal töltött el, hogy a tanár részéről nem csak egy unalmas alany vagyok az 5 vizsgázó közül, hanem egyéniség lehettem. Az online tesztek nagyon ügyesen összerakott tesztek voltak és sok-sok új dolgot tanultam belőlük.” Albert Zsuzsa

„Nekem tetszett a mai találkozó, nagyon érdekes volt.” Gergely Szilvia

„A mai nap számomra nagyon izgalmas volt. Kicsit izgultam, de a végére nagyon felszabadultam. Tetszett a mai verseny, beszélgetés.” Gergely Anita Panna

„Minden rendben volt, szervezetten zajlott, sőt élvezhető is volt a vizsga és remélem, hogy a jövőben lesz még lehetőségem részt venni az Alapítvány által szervezett programokon.” Hamar Rozália