Őszi érdekképviseleti Fórum ülés Pécsett

November 12-én szombaton került sor az őszi érdekképviseleti ülésre a Pécsi Közösségi házban. Két téma volt napirenden, mindkettő aktuális lesz jövő tavasszal, az egyik a beválogatás, a másik a pályaorientáció. A Pécs 1 csoport tavasszal érettségi vizsgát tesz és előttük áll a felsőoktatásba való jelentkezés, azért is aktuális ez a téma mert 1 évvel később a Pécs 2 csoportra is hasonló kihívások várnak. A jelenlévők egyetértettek abban, hogy a pályaorientáció tekintetében az Alapítvány részéről nyújtott programok, workshopok, pályaorientációs előadások pl: a Szülők Akadémiája programsorozat keretében, mely szülőnek, gyermeknek egyaránt szól, illetve a már egyetemista társaik előadásai az általuk választott szakokról és persze a mentor szerepe sem elhanyagolható ebben a tekintetben, mind-mind hozzájárulnak és elősegítik a fiatalok sikeres pályaválasztását. A beválogatással kapcsolatosan fontosnak tartják, hogy az Alapítvány tevékenysége minél szélesebb körben ismert legyen, fontos a leendő családok tájékoztatása, az osztályfőnökökkel való kapcsolatfelvétel. A hosszútávú együttműködés hangsúlyozása, Alapítvány-szülő-mentor-gyerek tekintetében. A témákhoz minden jelenlévő hozzászólt, megosztotta gondolatait a többiekkel, interaktívan telt el az idő.

Találkozunk, jövő tavasszal!