Pályaorientációs beszélgetések az SMP-nél

A mai nap folyamán Szabó Gábor, egy volt alapítványi támogatott által látogattunk el az SMP Solutions vállalathoz. Kötetlen beszélgetéseken vehettünk részt, amiben különösen tetszett, hogy mindig a cég különböző részlegeiről összeállt párok mutatták be szakterületeiket. A párok úgy álltak össze, hogy azoknak egyik tagja egy volt alapítványi támogatott volt, másik tagja a feletessük, amely kicsit megadta az Alapítványnál lévő mentor-támogatott érzést.

Mindenekelőtt Varga Ádám, az SMP Solutions képviseletében köszöntött bennünket, majd Szabó Gábor tartott egy előadást, amivel az egyetemek világába vezetett be minket. Elmondta személyes tapasztalatait, valamint hogy ő mindenkinek nagyon ajánlja azt, hogy tovább tanuljon, hiszen az egy nagyon fontos életszakasz az emberek életében.

Horváth Botond és Horváth Peti előadása igazán meglepő volt, hiszen két bölcsész irányban végzett embertől kaptunk betekintést a munkájukba. Megismerhettük, hogy hogyan kerültek a pályára és milyen projektjük van jelenleg. A beszélgetés alatt szó esett arról is, hogy nem minden esetben helyezkedik el az ember a diplomája szerint, viszont az egyetemen töltött idő sem pazarlás ez esetben. Hallhattunk arról is, hogyan segíthet a felsőoktatásban töltött idő megtalálni azt, ami mindenkit igazán érdekel, kiemelve, hogy éljünk minél több lehetőséggel egyetemi éveink alatt.

A következő beszélgetésen Soproni Péter és Bogdán Pisti mesélt nekünk saját területeikről. Nagyon sok hasznos tanácsot kaptunk a jelszavak védelmével kapcsolatban, illetve a biztonságos internethasználatról. Emellett megtudtuk milyen komplikált az ügyfelekkel való tárgyalás, hiszen sokszor még az ügyfél sem tudja pontosan mit szeretne.

Egy ebédszünet következett ezután, ahol az SMP néhány munkatársával beszélgethettünk, akik nagyon közvetlenek voltak. Érdeklődtek, vannak-e már konkrét elképzelésink a jövőt illetően. Nagyon gyorsan eltelt az idő, már csak azt vettük észre, hogy körbevezetnek minket, ahol megtekinthettük, hogyan is néz ki egy több, mint 300 dolgozóval rendelkező iroda. Sok érdekeset láttunk és hallottunk itt is. Ahogy észrevehettük az SMP-nél nagyon odafigyelnek a dolgozó kényelmére, hiszen az irodában több pihentető dolog van, többek között darts is.

Mindezek után elérkezett a pályaorientációs napunk utolsó előtti előadása. Ezt Kincses Levente és Szabó Gábor tartotta a projektvezetői pozíció munkakörről és annak nehézségeiről. Az Alapítványnak köszönhetően mi is beleláthattunk már, hogy milyen is projekteken dolgozni, s most betekintést nyerhettünk abba, hogy miképp is zajlik le ez a folyamat a nagyvállalatok életében.

Végül pedig Kovács Daniék tartottak előadást. Ők a cég értékesítői munkaköréről beszéltek, hogy milyen fontos szerepe van az adminisztrációnak, az elszámolásnak és persze az ügyfelekkel való kapcsolattartásnak egy-egy vállalat életében. Fontos, hogy az ember készség szinten tudja beszélni az angol nyelvet, tehát az informatika és az üzleti élet világnyelvét, és olyan alapképességek fontosságáról is beszéltek, mint a problémamegoldás vagy a rendszerezettség, mindezek elengedhetetlenek az ilyen pozícióban dolgozók számára.

A napot igazán élménydúsnak mondhatjuk, rengeteg hasznos és kifejezetten új dolgot tudhattunk meg az előadások során. Nagyon hálásak vagyunk, hogy itt lehettünk, hogy segítséget kaphattunk a pályaválasztás terén. Reméljük a jövőben lesz még alkalmunk az előadókkal, s a cég más alapítványi dolgozójával is beszélgetni.

Pege Gyula, Tamasi Tilda, Varga Orsolya, Kis Evelin Éva és Orosz Nóra Lili, Jászság 3-as csoport