Pászti Alex – új vizeken

Pászti Alex, a szegedi 3-as csoport legsportosabb tagja nehéz válaszút elé érkezett. Egészen kicsi kora óta úszott, hetente 10 edzésen vett részt, volt olyan hónap, hogy háromszor is rajtkőre állt egy-egy verseny alkalmával. Most, hogy középiskolás lett, változott az edző és az edzés időpontja, a sulis dolgai elkezdtek beleszólni az edzés rendjébe, ezért sportváltásra került sor. Dilemmázások után a triatlont választotta, amit nagyon élvez. Egy szegedi szakosztályhoz, a Titán Triatlon Club-hoz csatlakozott, ahol az edzések időpontját sikerült beillesztenie az iskolás és a Csányis elfoglaltságai közé. Alex máris kipróbálta magát az „új vizeken”, 2. helyezést ért el a szeptember végén Szegeden megrendezésre került II. Swim & Run versenyen, ahol 500m úszás és 5km futás volt a táv.

Novák Gyöngyi Sz3-as csoport mentor