Pick Szeged-Barcelona összecsapás

A tanulmányok mellett fontos, hogy megismerjük és megtapasztaljuk az itthoni élet minden színfoltját, így a sportkultúrát is, ezért nagy örömünkre szolgál, hogy idén 25 Pick Aréna éves bérlettel nyújt lehetőséget az Alapítvány a támogatottjainak, hogy eljuthassanak a szegedi kézilabdacsarnok izzó meccseire. A bérletavató Pick Szeged – Cegléd KKSE meccse után ma a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 1. fordulójában a Barcelona ellen szurkolhattunk a Pick Szeged csapatának. Ugyan hazai pályán 35–28-ra kikaptunk, ez nem vett el abból a leírhatatlan érzésből, hogy élőben láthattuk a képernyőről már jól ismert sportolókat. A telt házas arénában óriási hangulatot varázsoltak a szegedi szurkolók és mind a huszonötünkre hamar átragadt a szurkolási láz. A csapat nagyon jól játszott és jogosan bizakodhatott mindenki egy jó eredményben. Egy ilyen modern arénában az ember teljesen átszellemül és sokkal lelkesebben várja a közelgő összecsapást. A mérkőzésen az első félidőben a Szeged dominált és két gólos előnnyel mehetett csapatunk a szünetre. Ekkor nagyon bizakodók voltunk és izgatottan vártuk a folytatást. Sajnos az ellenfél hamar megmutatta, hogy miért ők a címvédők és jó védekezéssel, valamint pontos támadásokkal gyorsan növelte góljai számát. Az eredmény miatt kissé szomorúan hagytuk el az arénát, de a hangulat és a közös meccsnézés kárpótolt minket, és még izgatottabban várjuk a folytatást. Köszönjük az lehetőséget az Alapítványnak, hogy élőben szurkolhattunk! Ott leszünk a következő meccseken is és rajtunk nem fog múlni a győzelem! Hajrá Pick Szeged!

Csányi Alapítvány szurkoló csapata

Szeptember 14-én, iskola utáni programként ellátogattunk a Szegedi Pick Arénába megnézni a Pick Szeged-Barcelona kézilabda mérkőzést. Út közben sokat beszélgettünk, megvitattuk az iskolakezdés tapasztalatait és a jövőbeli terveinket, így gyorsan elment az idő. Amikor az arénához értünk, több ezer kékbe öltözött drukker között elfoglaltuk a helyünket. Hihetetlen, hogy ennyire szeretik a helyiek a csapatukat és az ő lelkesedésük ránk is átragadt. Nagyon szoros, izgalmakkal teli meccset láthattunk, egy emberként szurkolt az egész aréna a csapatnak. Az első félidőben vezetésre állt az együttesünk, de sajnos a mérkőzést elvesztettük. Természetesen így is nagyon szórakoztató összecsapás volt ez a mai rangadó. Én nagyon örültem, hogy esélyt kaptam egy ilyen meccs megtekintésére. Várjuk a folytatást!
Möller Milán, Mohács 3-as csoport