Szegeden is bővülünk!

Szeged is tárt karokkal és széles mosollyal várja a beválogatásra érkező gyerkőcöket és kísérőiket. Minden kedves vendégünket egy egész napos, szórakoztató, izgalommal teli programra invitáljuk Közösségi Házunkba!

A mentorokon kívül szegedi egyetemistáink és középiskolás támogatottjaink is jelen lesznek, így mindenki bátran fordulhat a zöld pólókba bújtatott fiatalokhoz útbaigazításért!

1. nap:
    Megkezdődött Szegeden is a beválogatás. Tizenhét gyermek érkezett kísérőikkel az első napon. A jó szokáshoz híven az első feladatuk a kompetencia tesztek megírása volt: egy magyarból, egy matematikából. Ezalatt a szülők és gondviselők egy előadást hallhattak az Alapítvány operatív igazgatójától, dr. Radoszáv Miklóstól, melyben bemutatta a Csányi Alapítványt, különös hangsúlyt fektetve működési rendünkre, melyhez a családok hosszútávú elköteleződő együttműködésére van szükség, majd dr. Faragó Brúnó, a Szeged 1-es csoportból tartott prezentációt saját élményeiből. A délelőttöt drámával zártuk, ebből nem maradtak ki a kísérők sem, akik szintén részt vettek egy számukra felépített foglalkozáson. Ezt követően a gyermekek megtudták a szülők által írt tesztek eredményét is, ami után hatalmas lett a jókedv, így elkészülhetett a csoportkép is. Az ebéd után interjúira került sor, amit hatalmas izgalommal vártak.
  2. nap
    A második napon is folytatódtak a megszokott tevékenységek és programok. Ma tizenöt gyermek érkezett, akik hasonlóan bátran és lelkesen élvezték a szombati napot, mint az előző napi társaik. Mai napon dr. Radoszáv Miklós szokásos ismertetője után Berta Luca tartott egy előadást az Életútjáról, majd Patyi Izabella mutatta be az Alapítvány Gyermekparlamentjét, amit több kérdés is követett az érdeklődő szülők részéről. A kezdeti izgatottság hamarosan jókedvbe váltott át mind a gyerekek, mind a kísérőik részéről. A tesztek mellett sor került a szülői drámára is, ami, mint mindig, nagyon jó hangulatban telt. Ők szintén megírták a szülőknek összeállított logika és humán tesztet, amit a gyermekeik egyhangú szavazatára ki is lett hirdetve a nagyérdemű előtt. A nap ezután az interjúkkal folytatódott, ahol a gyerekek bemutatták a portfóliójukat, amikkel készültek.

Reméljük ígéretünkhöz híven mindenki jól érezte magát.

Köszönjük szépen Papp Edward kurátornak, hogy ezen a beválogatáson is aktív részese volt a programoknak és az interjúknak.