Szombati varróműhely

„A VarrOK varróműhely tagjai a soron következő projektnapon nagy lelkesedéssel vágtak bele az aktuális mérföldkő teljesítésébe. Ezen a délelőttön hangos volt a Déryné terem a lányok hangjától, hiszen sorban mondták el ötleteiket a kiválogatott használt ruhák átalakításáról, amelyeket aztán az ő ízlésük alapján újjá varázsoltunk és a projekt végén bemutatjuk a Közösségi Házunk többi tagjának is.” Hábenciusné Balla Andrea mentor

„Már reggel elkezdtünk ötletelni és összeszedni az anyagokat a projektzáró divatbemutatóhoz, majd megvalósítottuk terveinket és belefogtunk a szabásba. Elosztottuk a ruhákat, igyekezve,  hogy mindenkinek jusson egy-egy darab. Felvettük és majd lefotóztuk, hogy legyen előtte-utána kép a prezentáláshoz. Belefogtunk a készítésbe és a közös munka által új ruhadarabokat hoztunk létre. Például egy sima piros pólóból készítettünk egy elegáns fazonú crop top-ot. Vagy egy egyszerű farmerkabát hátára rajzolt Tilda egy általa tervezett ábrát. Igyekeztünk úgy felhasználni a ruhákat, hogy minél kevesebb hulladék keletkezzen – a lehulló, apró anyagdarabokat is felhasználtuk, például hajpánt készítésére. Nagyon sok divatos holmit készítettünk a régi, divatját múlt ruhákból. Minden darabot próbáltunk átalakítani, még ha nehéz is volt. Nagyon sokat dolgoztunk együtt és kihasználtuk az időt új készségek megtanulására, fejlesztésére. Akik már tudtak varrógéppel varrni, azok megmutatták a többieknek, hogyan működik a táskavarrógép. Fény derült arra is, hogy Noémi a nagymamájától kislány korában tanult meg varrni, így ő teljesen önállóan alkotta meg a ruháit.”

Sas Maja, Kovács Hanna, Mága Bianka Jászság 4-es csoport és Kiss Noémi, Varga Orsolya, Orosz Nóra Jászság 3-as csoport

„A mai foglalkozáson egy új technikát ismerhetett meg a csoport, amely a batikoláshoz hasonló – úgynevezett bleach art. Magát a technikát használhatjuk úgy, mintha batikolnánk, azonban ma a Domestossal való festéssel alkottunk. A mintát jómagam terveztem, amelyet aztán jelölőkrétával rajzoltam rá egy fekete pólóra. A megfelelő biztonsági körülmények között kezdtem el a póló festését, amin pillanatok alatt láthatóvá vált a minta. Miután végeztem a minta elkészítésével, hagytuk megszáradni a Domestost, így a pólón lévő motívum egy nagyon világos színné fakult.” Tamasi Tilda Jászság 3-as csoport

További képek a Galériában láthatók!