Társasjátékos nap

Az őszi szünet végén, október 31-én néhányan részt vettünk a Jászság 4-es csoportból a Közösségi Házunk melletti Főnix Műhelyházban a kéthetente megrendezésre kerülő Társasjátékos napon, amit a Játékosok Klubja – Jászberényi Társasjátékos Egyesület szervez. A két éve indult kezdeményezés házigazdája Balogh Kornél és felesége Nelli, akik hatalmas lelkesedéssel mutatták be nekünk és a résztvevőknek a sok-sok társasjátékot, amelyek között vannak: stratégiai, parti, családi, gyerek, logikai, ügyességi, absztrakt, kocka, táblás és pakliépítős társasjátékok is. Voltak, akik már rutinosan játszottak, hiszen nem először jártak itt. Mi is gyorsan megtanultuk a szabályokat, lépéseket, és így a jó társaságban remekül telt el a délelőtt. Eközben a Közösségi Házunkban szépen alakul a könyvtárunk, hiszen a sok-sok adomány könyv egy része már polcokra került és természetesen néhányat haza is vittünk belőle.