Téli sikerek

Kaposvári csoporttársunk, Fekete Lilla életét a sport mindenképpen meghatározza, mégpedig egy olyan közkedvelt és elismerésre méltóan nehéz téli sport, mint a snowboard. Lilla az elmúlt néhány évben keményen küzdött, jelenleg a Kaposvári Sportiskola para snowboard versenyzője. Bár manapság kissé korlátozottak a lehetőségek, mégis februárban két alkalommal részt vett versenyen. Február 13-án Eplényben a MSBSZ Snowboard Kupasorozat -SXOB 2021 Slalom Országos Bajnokságon Lilla egyedüli para sportolóként az egyik legerősebb korosztályban (14-18 éves ifjúsági női mezőnyben) megszerezte az elismerésre méltó 6. helyezést. A versenyszezon Mátraszentistvánon folytatódott február 17-18 -án, a MSBSZ Snowboard Kupasorozat -FSOB 2021 Store13 Freestyle& Giant Slalom Országos Bajnokságával.  Lilla ismét a rajthoz áll, és szintén jól siklott, a hetedik helyen végzett. Gratulálunk!

Nagyon jó élmény volt számomra, mivel a csapatot már ismertem az edzőtáborokból és így igazán baráti hangulat volt mindkét alkalommal. A versenyeken négy futamot „mehettünk”, amelyen szintidőt mértek. Ebből a négyből a legjobb kettő futam adta meg a helyezést. Mivel a vírushelyzet miatt nem tudtunk részt venni nemzetközi megmérettetéseken, ezért kihasználtuk a magyar verseny- és edzéslehetőségeket. Szerencsés volt, hogy a Mátrában és Eplényben is tudtunk edzeni a verseny előtt. Remélem minél hamarabb vége a vírushelyzetnek és újra megnyitják a határokat és tovább készülhetünk a nemzetközi versenyekre.” Fekete Lilla, Kaposvár 2-es csoport