Zenekari próbák a Pécsi Közösségi Házban

Megkezdődött zenekarjaink életében is az új tanév a Kamarazenekar és a Csányi Band hétvégi próbájával. A Pécsi Közösségi Ház adott szokásosan otthont a két zenekarnak, akik közös produkciójuk mellett külön-külön is készültek az Életút Napi fellépésre. A Kamarazenekar próbája meghallgatással kezdődött, nagy örömünkre egy új, tehetséges fuvolás csatlakozott a csapatunkhoz Berkecz Lotti, Szentes 1-es csoport tagjának személyében. Az egyéni, kiscsoportos és összpróbák jó hangulatban teltek, Kalafszky Adriána, Fehér Elemér és Hargitai Eszter mellett Regián Réka Kata önkéntes is segítette a zenekar felkészülését. A megszokott módon a klasszikus zene mellett a könnyedebb műfajok felé is elkalandozunk és már nagyon várjuk, hogy novemberben újra együtt zenélhessünk.

A 2022/23-as tanévben megkezdődtek a Csányi Band próbái a pécsi Közösségi Házban, intenzív két napot tudhatunk a hátunk mögött. Nagyon örültünk a találkozásnak, átbeszéltük az életútnapi műsort, illetve megrendeltük a munkánkat segítő eszközöket. Külön köszönet Wensofszky Balázsnak, hogy összeállította a Csányi Band eszközigényét, hogy szakmailag hozzájárult, Bálint-Orsós Andreának és a Csányi Alapítvány Vezetőségének a segítségért a rendelést illetően, és köszönjük a kuratórium tagjainak, hogy eszközigényünket pozitív elbírálásban részesítették. Az idei év utolsó próbáját novemberben tartjuk a pécsi Közösségi Házban, mindannyian nagyon várjuk.

A próbákról készült pillanatképek a Galériában megtekinthetők.