Jászberényi pályaorientációs nap

„A mai napot mindenki izgatottan várta, hiszen egy pályaorientációs napot tartottunk, ami nagyon fontos nekünk, hiszen itt állunk egy mérföldkő előtt. Délelőtt az Alapítvány önkéntese, Becsei Lilla tartott előadást, ahol beszélt saját tapasztalatairól és az egyetemi rendszerről is. Megmutatta a már jól ismert felvi.hu oldalát is, olyan funkciókat ismertünk meg, ami sokban segíti a pályaválasztás irányát. Bátran kérdezhettünk tőle és nagy lelkesedéssel válaszolt minden kérdésünkre. Úgy érzem egész jól megismertük őt és rengeteget segített ezzel az előadással.

A nap második felében egyetemisták érkeztek a Jászsági Közösségi Házba, név szerint Kiss Kinga, Kalla Andrea és Csató Ferenc, a J2-es csoportból. A pécsi közösségi házat Tarnay Ákos és Wensofszky Balázs képviselték. Felvázolták saját tanulmányaikkal kapcsolatos tapasztalataikat és hogy hogyan jutottak el idáig. Egy hihetetlenül színes napot hagyhatunk magunk mögött, hiszen mindenki más-más területen indult el. A lányok, Kinga és Andi, a gazdaságtudományi karon folytatják már egy ideje tanulmányaikat. Mindketten FOSZ-os képzéssel (Felsőoktatási Szakképzés) kezdtek, viszont, a mai ismereteikkel egyből alapképzésre jelentkeztek volna. Ákos biztonságtechnikai mérnöknek képzeli el magát a jövőben. Ő is rengeteg jó tanáccsal látott el minket és a tőle megszokott módon igyekezett viccesebb módon bevezetni minket az egyetemi életbe. Azt tanácsolta, hogy mielőtt kiválasztunk valamit, figyelmesen nézzünk utána, hogy milyen tantárgyaink lesznek, milyen mennyiségben. Balázs nem egyetemi hallgatóként látogatott el hozzánk, ő a művészeti ágat képviselte. Technikumi képzésre jár, amit ha elvégez, hangtechnikusként tud majd elhelyezkedni. Itt külön felvételi van, tehát nem számít az érettségi pont, mint más egyetemeknél. Én azt mondanám, hogy a zene egy külön nyelv: a művészet nyelve, és Balázs egy remek tolmács, aki minden érzéssel átadja a mondanivalóját egy adott dalnak.

Csató Ferenc az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának egyik hallgatója. Rengeteg információt megtudhattunk tőle és nagyon örültem, hogy itt volt, hiszen már egy ideje érdekel ez a szakirány engem is. Elmesélte, hogy miért is áll ennyire közel hozzá és azt is megemlítette, hogy sosem késő váltani. Ő sem ebbe az irányba indult el elsőnek, viszont rájött, hogy az akkori szak nem neki való és gyorsan lépett és megtalálta hivatását. Egy nagyon jó lelkű fiú, aki úgy gondolom, hogy a legtöbbet tudja majd a szakmájában nyújtani, azoknak, akikkel majd együtt kell dolgoznia.” Juhász-Aba Nikolett Jászság 2-es csoport

„A reggelt ECDL felkészítő órákkal kezdtük, és örülök, hogy végre volt időnk foglalkozni vele. Hamarosan meg lesz a 6. modulvizsgánk is, rengeteget készültünk már rá. Ezek után ebédeltünk, majd a Jászság 2 szervezésében az Alapítvány pár felsőoktatási intézményben tanuló diákja tartott nekünk előadást jelenlegi tanulmányaikról, jövőbeli terveikről. Mindegyikük életútja különböző volt. Hangtechnikustól kezdve a gyógypedagógián át a kereskedelmig mindenki beszélt tanulmányairól. Hallani mindezt, hogy mennyi lehetőségünk van és milyen motiváltan tanulják azt, amit szeretnek, éreztette velem is, hogy nekem is céltudatosan kell haladnom előre, és tenni azért, hogy egyszer én is azt csináljam, amit szeretnék. Nagyon hasznos volt ez a nap, mivel első kézből kaphattunk információt és bátran kérdezhettünk is tőlük!” Pege Gyula Jászság 3-as csoport