„A bennem rejlő vezető” konferencia tapasztalatai

Május 17-én  tartották  „A bennem rejlő vezető” első országos konferenciáját Magyarmecskén.

A konferenciára a Csányi Alapítvány is meghívást kapott. A konferencia egy 3 napos  „ A 7 szokás program„ zárónapja is volt egyben. A bemutatkozás után három iskolaigazgatóé volt a főszerep, akiknek az intézményében a folyamat már bevezetésre került. Ők számoltak be arról, hogy náluk a program milyen változásokat indított el mind a pedagógusok, mind a gyermekek, mind a szervezet életében. A bemutatkozó iskolák más-más térségből, más-más szociális háttérrel rendelkező gyerekekkel működnek. Így az „elit” iskola és a környékre jellemző iskolák sok hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetű diákjainál is pozitív változást hozott a program használata a mindennapokban. A délután folyamán szakmai workshopokon vehettünk részt, ahol betekintést kaphattunk a 7 szokás programba. Itt további információszerzésre, illetve tapasztalatcserére nyílt lehetőségünk. Elmondhattam, hogy mi a Csányi Alapítványnál is hasznát vehetjük a programnak, hisz ezzel segíthetjük a hozzánk járó tehetséges, szociálisan hátrányos helyzetű gyerekek fejlődését.

Hohmann Renáta
mentor