Fiatalok Európában – lehetőségek és kihívások

November 23-án a Pécsett tanuló egyetemista hallgatók számára tartott előadást a Csányi Alapítvány Pécsi Közösségi Házában Kerner Barbara, a Europe Direct Baranya tájékoztató központ vezetője.

Az interaktív előadás során a következő témaköröket érintették: proaktív felkészülés a munka világára, a fiatalok előtt álló kihívásokra. Beszélgettek terveikről, elképzeléseikről leendő munkájukkal, szakmájukkal kapcsolatosan, valamint az elvárásaikról.

Tanulás és karrier Európában témakör során átbeszélték az ösztöndíjak, képesítések elismerését; nyelvtudás fontosságát, valamint a gyakornoki lehetőségeket. Beszéltek az Európai Szolidaritási Testületről (önkéntes munka), digitális és globális kompetenciákról, personal brandingről. Komoly fókuszt helyeztek azokra a készségekre, képességekre és kompetenciákra, melyek igazodnak a munkaerőpiaci igényekhez, elsajátításuk pedig lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy sikeresen eligazodjanak a munkaerőpiaci változások között, valamint aktív szerepet vállaljanak a társadalomban és a demokráciában.

Tartalmas és hasznos két órát töltöttünk együtt a Pécsi Közösségi Házban. Köszönjünk a Csányi Alapítványnak a rendezvény megszervezését és az Europe Direct tájékoztató központnak és vezetőjének Kerner Barbarának, hogy hozzájárult látókörünk szélesítéséhez. Köszönettel az Alapítvány Pécsett tanuló egyetemista hallgatói