Környezetünk védelmében

A hétvégi foglalkozás (március 4.) bővült egy környezettudatos foglalkozással.Önkéntesünk Borsós Zsófia, már több alkalommal segítette, színesítette programjainkat. Most az újrahasznosítás fontosságáról tartott egy órás foglalkozást az 5. osztályos pécsi alapítványi tagoknak.

„Környezeti nevelőként dolgozom egy pécsi szervezetnél, ezért a Csányi Alapítványnál végzett önkéntes tevékenységem során is szívesen veszek részt környezetvédelemmel kapcsolatos programokban. Március 4-én a Pécs 2-ES csoportnak tartottam bemutató foglalkozást, amely során a szemét útjáról, a szelektív hulladékgyűjtésről és az újrahasznosításról beszélgettünk. A gyerekek nagyon érdeklődőek voltak, a foglalkozás végén lelkesen vettek részt az alkotásban is. Pénztárcát készítettünk az italos karton dobozokból. Máskor is szívesen tartok hasonló foglalkozást, hiszen még sok érdekes környezetvédelmi téma vár ránk.”
Borsós Zsófia, önkéntes, Közösségi Ház – Pécs