A csend, a zene és az összetartozás erejéről

Nagy örömmel töltött el, hogy sokan voltunk együtt Kaposvár 2-es csoportjának idei adventi családi napján. Az adventi elcsendesülés fontosságáról, jelentőségéről, az adventi ünnepekről spirituális és szakrális vonatkozásairól, az ünnepvárás öröméről, a csend és a muzsika teljességéről mesélt nekünk Debreceniné Gelencsér Piroska szülőtársunk. Immár hagyománnyá vált csoportunkban, hogy az összetartozásunk szimbólumaként egy felvágott almát közösen fogyasztunk el, és nagy örömünkre, ehhez a tradícióhoz, most sok piros gyümölcsöt kellett felszelnünk. Az, hogy egymásnak körbe adtuk a gyertyát, egymás szemébe nézve mosollyal a tekintetekben kívántunk áldott ünnepet és békességet egymásnak, megható, felemelő és méltó pillanata volt a közös ünneplésnek, az advent szellemiségének.

Az előadást követően Sipos Levente örvendeztetett meg minket egy szép dallal, a teaházban nagy beszélgetések és tervezgetések zajlottak a jövőre vonatkozóan is. A kézműves műhelyben a karácsonyi díszek elkészítésében szorgoskodott a csapat apraja-nagyja, hogy a sajátjukon kívül – immár ezt is hagyományként könyvelhetjük el – a Kolping Támogató Szolgálat sérült, fogyatékkal élő embertársainknak készített ajándékokkal is közvetítsük a advent és a karácsonyi üzenetét, emeljünk az ünnep fényét.

A rendezvényünkön a csoport jelenlegi és elköszönő tagjai, támogatottjaink szülei, testvérei, fejlesztőink, önkénteseink, mindannyian köszönettel tartozunk a Csányi Alapítványnak, hogy nem csak szellemi táplálékkal, hanem gazdag ajándék élelmiszercsomaggal térhetett haza mindenki, hogy az ünnep valóban fényes, nemes és szép legyen.

Mentorként pedig nem marad más dolgom, mint köszönetemet kifejezni mindenkinek, hogy a 2022-es évben együtt dolgozhattunk azért, hogy gyermekeink jövője szebb és jobb legyen. Kívánok áldott és békés karácsonyt!

Vancsuráné Sárközi Angéla mentor