A Csodaréten jártunk

A május 25-i Természetbúvár Klub foglalkozáson a Csányi Alapítvány szegedi 3-as csoportjának egy része egy rövid túrán a vett részt az Ásotthalmon mellett elterülő Csodaréten.

Az rendhagyó óra elején bepakoltuk az élelmiszereket, és afotós eszközöket az autóba, majd elindultunk Ásotthalomra. Az Ásotthalmi Lápréten körülbelül 1 órás gyaloglás után remek képek készültek. Itt rengeteg új fajjal ismerkedhetünk meg. Ilyenek például a magyar szegfű, a árvalányhaj, a bókoló bogáncs és a réti margitvirág.

A Csodarét és az Ásott-halom emlékmű megtekintése után Mórahalomra a Nagyszéksós-tóhoz autóztunk. Itt a bivalyrezervátum madárvilágát fotóztuk le. Nagy örömünkre a táplálék után kutakodó gólyatöcsök épp a kilátó körül keresték táplálékállataikat.

A túrát nagyon fontosnak és hasznosnak találtam, ugyanis a természetben sokat tanultunk és tapasztalatunk. Nagyon jól éreztük magunkat és szívesen vennénk részt máskor is egy hasonló túrán.