A Degge házaspár Pécsre érkezett

Idén is folytatódik a kapcsolatok ápolása a Fulbright nemzetközi szervezettel (november 22-23)

Ez  a posztgraduális oktatási, kutatói ösztöndíj-, illetve csereprogram 1978 óta működik Magyarországon. Az Alapítvány a múlt évtől lépett kapcsolatba a magyarországi szervezettel. Egy éve már megismerkedtünk egy amerikai kutatóval, aki  a színház témakörben tartott foglalkozást.

A mai napon is a tengeren túlról érkezett hozzánk egy zenével foglalkozó ösztöndíjas, David Degge, akit felesége kísért el. Abbyt, aki önkéntesként az Alapítvány egyetemistáit tanítja és férjét a kaposvári csoportból, Bozsoki Balázs,- aki itt a Pécsi Tudományegyetemen tanul -, fogadta és kalauzolta végig a városon.

A pécsi középiskolásainkkal szombaton fognak megismerkedni. Zenekedvelő, angolul kiválóan beszélő diákjaink a múltbeli kellemes , élménygazdag találkozást követően, kíváncsian várják a közös zenélés örömét az érdekes beszélgetést.

mentorok

Pécs, 2013.11.22.