Beválogatás Jászberényben percről perce

2015. március 28. a jászberényi Beválogatás első napja

8:30 A jászberényi Közösségi Ház várja a ma érkező jelölteket. Mindannyian nagyon izgatottak vagyunk, és sok sikert kívánunk a gyerekeknek. A mai nap eseményeiről folyamatosan tudósítunk.

9:00 Sziráki Judit és dr. Radoszáv Miklós operatív igazgató úr köszöntötte a beválogatásra érkező gyerekeket és szüleiket.

Ezután, amíg a gyerekek nekiláttak a szövegértés teszt megírásának, az Alapítvány vezetője és felsőbb évfolyamos tanulója Cserna Viviven a Szolnoki Főiskola II. éves gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szakos hallgatója tájékoztatást adtak az Alapítvány munkájáról, céljairól és az alapítványi élet mindennapjairól.

10:15: A gyerekek elkezdték írni a matematika-logika tesztek, addig a szülők drámafoglalkozást tartanak a kaposvári kollegák.

11:15: Most kezdődött a drámafoglalkozás a gyerekek részére. A drámajáték után ebéd következik.

13:00: A bőséges ebéd után elkezdődtek az interjúk és a portfolió bemutatások.

17:46: A beválogatás első napja lezárult, a holnapi nap folyamán újabb jelentkezőkkel folytatjuk a beválogatást.

Március 29. A beválogatás 2. napja

9:00: Megérekeztek a beválogatás 2. napjára a gyerekek.

9:15: Rövid bemutatkozás és Szölösi Attila verse után megkezdődtek a magyar tesztek írása. Amíg a gyerekek tesztet írnak, addig dr. Radoszáv Miklós és Cserna Vivien mutatja be az alapítvány mindennapjait és működését a szülők részére.

10:00: Mindenki tízóraizik, a rövid pihenés után a matematika-logika tesztek megírása, és a szülők drámafoglalkozása következik.

11:00: Véget ért a tesztek írása és a szülők drámaórája, a gyerekek drámaórája következik.

12:00: A dráma óra után ebédszünet következik, majd hamarosan indulnak az interjúk, és a portfolió értékelések.

12:10: Elkezdődtek a személyes interjúk.

15:50: A jászsági beválogatás véget ért.