Családi nap

A Pécs 2-es csoport 5. osztályos tagjai kreatívak, ügyes kezűek és szeretik a kézműves foglalkozásokat.

Családi napjukat (november 19.) ezért egy erre alkalmas helyen szervezték meg. A szombat délutánt a Zsolnay negyed Festödéjében és cukorka készítő üzemben töltötték. Az alkotó élményen túl a Bábszínház múzeuma adott gyönyörködni valót a szemeknek. A programon alapítványi tagok, testvérek, szülők festettek bögréket, csavartak cukorka masszát. Az élmény felejthetetlen volt.

Így láttuk mi….

Eddigi egyik legkellemesebb élményünk kapcsolódik ehhez a naphoz, amit ezen a Családi napon együtt tölthettünk a Pécs 2-es csoporttal. Mindenekelőtt nagyon örültünk Neki, hogy Lili testvére is eljöhetett erre az alkalomra, és kicsit belekukkanthatott kikkel van együtt és kikről mesél érdekes dolgokat nővére, mikor keddenként és szombatonként hazatér. A legjobb ezen a napon, hogy minden programelem egybe volt csomagolva, amit csak kívánhattak a gyerekeim. Beszabadulhattak egy igazi cukorkagyárba, garázdálkodhattak a bábok minden elképzelhető formájával, és szebbnél szebb mintázatú bögréket festhettek saját kezűleg. De haladjunk, csak szép sorban. Edina néni vezetésével először a bögrefestő műhelyt kereshettük fel, ahol a szabályok tisztázása és „védőruházat” felöltése után, nemcsak minden gyermek, de még a szülők is kiélhették az összes kreatív fantáziájukat, a hatalmas bögréken, aminek eredményeképp igazán művészi alkotások születhettek. Legnagyobb örömünkre ezeket mázazás és kiégetés után meg is kaphatjuk, így volt olyan is, aki ajándéknak készítette el. Ez után egy nagyon kedves idegenvezető segítségével nemcsak végignézhettük a Bóbita Bábszínház gyönyörűen kiállított bábjait, hanem érdekes történeteket is hallgathattunk az alkotókról és a bábok „szerepléseiről”. A legjobb rész persze a Lili és az Abigél szerint is az volt, amikor a bábokat ők maguk próbálgathatták ki, és fedezhették fel, hogyan is lehet mozgatni azokat. Rögtönzött kis mesék és szerepjátékok is születtek itt.Edina néni a végére tartogatta nekünk, a leg”királyabb” programot. A cukorkaboltban két igazán jó „mestertől „tanulhatták meg, hogyan készítsenek maguknak nyalókát, amit még a finom kis cukorkák kínálásával tettek még emlékezetesebbé. Kis filmet is megnézhettünk, hogy hogyan készülnek igaziból a finomabbnál finomabb cukorkák, így aztán nem csoda, hogy nem nagyon akartak eljönni onnan. Meg is beszéltük, hogy a legjobb az lenne, ha minden napunk hasonlóan érne véget….
Köszönjük szépen!
Demerácz család, Pécs 2. csoport