Emlékezetes konferencia

Április 24-26-án az Alapítvány képviseltette magát a Kárpát-medencei Gyermekvédelmi Konferencián, ami az anyaországi Emberi Erőforrás Minisztériuma által nyújtott támogatás révén valósulhatott meg. A konferencia kárpátaljai, vajdasági és felvidéki munkatársaik gyűltek össze. Az előadások és közös programok bőséggel kínáltak lehetőséget szakmai és kötetlen baráti beszélgetésekre is. Az első napon a köszöntőket követően három előadás hangzott el: dr Radoszáv Miklós a Tehetséggondozásról, Negrea Vídia, a Resztoratív konfliktuskezelésről, Kui Eszter Enikő pedig a Tanulási zavarok felismeréséről beszélt. Az ebédet követően műhelycsoportokban folyt tovább a munka: az utógondozási tranzit folyamatok segítésén túl, a Safer Internet programmal ismerkedhettek a hallgatók, de voltak akik a gyermekvédelmi rendszerek szerepéről hallhattak, míg mások  az Erasmus+ pályázatokról és táncról, mint eszköztárról szerezhettek bővebb ismereteket. Mindemellett finom ételben, közös éneklésben és muzsikálásban is volt része a konferencia résztvevőinek.

Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezérigazgatója (jobb)

Gergely István, a Csibész Ifjúsági Egyesület elnöke (bal)

Házigazdáink a második napra is tartogattak bőséggel  meglepetést. A szellemi munka után a lélek is töltődhetett. A Csíksomlyói Kegytemplomban tartott reggeli közös szentmiséét követően, kirándulást tettünk a Nyeregbe, majd a csíkszépvízi Kassay Fogadó bőséges fogadása után a helyi családi típusú gyermekotthont látogattuk meg, ahol külön öröm volt látni sok fiatalt azok közül a lelkes tanulók közül, akik a nyári Hargita megyei nyelvi táboraink állandó résztvevői. Innen az Ezeréves határhoz vezetett az utunk, majd az estét egy felejthetetlen vendéglátással koronázták meg szervezőink a Csíki Sörgyárban.