Éves érdekképviseleti fórum ülés

November 06-án délután az éves Érdekképviselet Fórum ülés rendhagyó módon, a vírushelyzetre való tekintettel online formában került megtartásra. Szülők, gyermekparlamenti képviselők, mentorok az internet lehetőségeit kihasználva az éteren keresztül találkoztak. Az ülésnek egy napirendi pontja volt: kis-mentori munka, önkéntesség lehetőségei, elmaradásuk. A résztvevők minden házból megosztották tapasztalataikat, meglátásaikat a témában, hiszen mindenhol kicsit másként csinálják, valósítják meg ezt, az Alapítvány életében kulcsfontosságú „feladatot” az egyes házak, mégis több olyan pont van, amely közös: létrejöttének miértje, fontossága, motiváció, a „vissza adni akarás”, a fiatalabb generáció, valamint a mentorok munkájának segítése, mi egy kis-mentor és mi egy önkéntes feladata – és még sorolhatnánk. Az ülés hasznos volt, főként azoknak a házaknak, ahol az elkövetkező években válik hangsúlyossá ez a terület, tekintve a gyermekek életkorát.

Reméljük jövő ősszel a szokott módon, ismét személyesen találkozunk!

„Idén is összeült az Érdeképviseleti Fórum, ezúttal online formában. Minden Közösségi Házból csoportonként egy-egy szülő, egy mentor, valamint a ház „rangidős” gyermekparlamenti képviselője vett részt. Az ülés témája a kis-mentorság volt, de kitértünk az iskolai közösségi szolgálat Csányi Alapítványon belüli teljesítésére is. Számos érdekes gondolat hangzott el a kis-mentorok, illetve a fiatalabb tagok közti kapcsolatról és az egymásra gyakorolt hatásukról.” Lassu Levente, Kaposvár 1-es csoport