Fulbright Pécsett

Sziasztok! Robin Cathey vagyok és jelenleg Pécsett élek és tanítok a Fulbright támogatásával.

Kimondhatatlanul hálás vagyok, hogy a Csányi Alapítványnál Pécsen együtt dolgozhattam a diákokkal. Meséltem az otthonomról, Georgia államról, a hagyományos ételekről és szokásokról és végül a társadalmi egyenlőtlenségekről és faji megkülönböztetésről. A diákok 13 és 19 év közöttiek voltak és nagyon jól tudtak angolul, otthonosan beszéltek saját kultúrájukról. Szakszerűen hasonlították össze a magyar és az amerikai társadalmi problémákat. Közösen megállapítottuk, hogy milyen problémákkal szembesülnek a kisebbségi csoportok társadalmilag, kulturálisan és nyelvileg. Ezután a diákok csoportokban felvázoltak egy hasonló témájú prezentációt. Milyen témákat érintenének, ha ebben a témában kellene Magyarországról beszélniük. A témák a jelenlegi bevándorlási válságtól a kulturális különbségekig terjedtek. A diákok a Csányi Alapítványnál nagyon tehetségesek és érzékenyek a társadalmi problémákra. Megtiszteltetés és élmény volt velük dolgozni.

Robin Cathey, Fulbright ösztöndíjas

Így láttuk mi…

A mai napunk nagyon eseménydús volt. Reggel bejöttünk és megírtuk a nyelvi teszteket. Ezt követően meghallgattunk két Fulbright ösztöndíjas hölgy előadását. Sokat megtudtunk róluk és származásukról. Robin Cathey Amerika Georgia államából, Donna Roberts Walesből jött. Az előadásban Robinról és származási helyéről hallottunk részletesen: bemutatta gyermekkorát, foglalkozását, sokat mesélt családjáról és Georgia állam történelméről. Az előadás játékosan, interaktívan telt. Reméljük, hogy még viszont láthatjuk őket a jövőben.

Wensofszky Balázs Pécs 3., Jávorka Patrik Pécs 2.