Gyönyörű Székelyföld

… És volt időnk kicsit gyönyörködni a tájban is.

„Csütörtök reggel egy hosszú útra indultunk székelyföldre, Csíkszeredába. Ahogy odaértünk elfoglaltuk szállásunkat, majd megvacsoráztunk egy közeli étteremben. Másnap délelőtt a válogatottunk két csapata összemérte erejüket az ottani alapítvány gyermekeivel. Sikerrel jártunk, hiszen a dobogó első két helyét sikerült meghódítanunk, valamint a torna legjobb játékosa díja is csányis gyerekhez került. Este megnéztük a Csíkszereda-Fradi jégkorong meccset. Szombaton Piroska néni családtagjaival is sikerült megismerkedtünk, és volt időnk kicsit gyönyörködni a tájban is.

Nagy megtiszteltetés volt, hogy részt vehettünk ezeken az eseményeken és reméljük, hogy jövőre meghívást is kapunk.

Feil Gergő, Szeged 1-es csoport”

„Nagyon tetszett a Székely himnusz, még sohasem hallottam ezelőtt.

Az ételek nagyon különlegesek voltak, szerintem ők több sót használnak, mint mi, de ennek ellenére nagyon finom. Először jártam Erdélyben és úgy gondolom, hogy nagyon érdekes a kultúrájuk, valamint az ott elő magyar emberek segítik életben tartani a magyar kultúrát.

Faragó Brúnó Szeged 1-es csoport”