Kirándulás Bóly-Békáspusztára

A szombati kirándulás előestéjén

A Csányi Alapítvány és a Bonafarm cégcsoport közös pályázatot hirdetett meg „Konkoly levél tiszta búza” címmel, amelyre a szegedi 3-as csoportból öt diák jelentkezett. Az eredményhirdetéskor megtudtuk, hogy minden pályázó elutazhat Bólyba, ahol egy tanulmányi kiránduláson vesznek részt a gyerekek.

A szegedi 3-as csoport tagjai a kirándulás előtt egy nappal már elutazhattak Bóly-Békáspusztára, ahol a Vadászpanzióban szállásoltak el minket. A finom vacsora után egy kis csillagtúrára indultunk. Nagy meglepetésünkre szolgált, hogy a város fényeit magunk mögött hagyva milyen sok csillagot is lehet látni az esti égen. Hulló csillagot és a Göncöl-szekeret is láttuk.

Másnap a pécsi és a nagybajomi csoportokkal együtt fogjuk megtekinteni a környék mezőgazdasági és állattenyésztési műveleteit. Martincsek Zoltán, mentor SZ3