„Egy egyszerű hétvége”

A szombat, a péntekkel egyetemben fantasztikus élménnyel gazdagított, de ez nem jöhetett volna létre az Alapítvány nélkül. Ezúton is szeretnék tehát újra köszönetet mondani azoknak, akik lehetővé tették, hogy Budapesten élhetek, és kihasználhatom annak minden páratlan lehetőségét.

Az Alapítvány által létrehozott fővárosi közösségnek számtalan előnye akad, és ezek közül az egyik legkiemelkedőbb talán az a széles körű tárház, ami saját magunk fejlesztésére szolgál.

Ezen a héten pénteken és szombaton remek lehetőségek nyíltak eme tárházban való bolyongásra. Pénteken a 2014-es Kutatók Éjszakája nevű eseményen vettem részt, természetesen a saját egyetemem szervezésében. Az Óbudai Egyetem által rendezett eseményen a hangsúly az elektromos találmányokon/készülékeken és a fizikával kapcsolatos jelenségeken volt. Különböző önjáró robotok, a jövő energiaellátására készített találmányok, és elképesztő szerkezetek – mint például a Rubik-kockát kirakó eszköz – kaptak helyet az aulában és az udvaron, míg az emeleteken előadások folytak többek közt az atomenergiáról vagy a szupravezetésről. A fantasztikus élmény és a hasznos tapasztalatok mellett egy ajándék is jutott a pénteki napra: az egyetem külön erre a napra készített pólóját kaphattam kézhez.

A tudományos pénteket történelmi szombat követte. A Budapesti Történeti Múzeum kedvezményét kihasználva – amely lehetővé teszi, hogy a hónap utolsó szombatján ingyenesen lehessen látogatni a múzeumot – merültem el a történelmi kiállítási tárgyak atmoszférikus világában. A középkori kőtárat, a felbecsülhetetlen Magyar-Anjou selyemkárpitot, a budai vár teljes történelméről, a királyi palotáról, avagy a kultúra váráról- illetve az ősi népek, antik kultúrákról szóló kiállítást csodálhattam meg. Ezután maga a jelenkori budai vár bebarangolása következett, illetve a kiállításon látott történelmi események helyszíneinek felkeresése.

Kmett Dániel István, Jászság 1-es csoport, budapesti egyetemista