Mozgalmas májusi programjaink Kaposváron

A kilencedikesek az idei tanév utolsó ECDL vizsgájára készültek a május 13-ai hétvégén, a végzősök egy finom sütemény mellett osztották meg élményeiket és tapasztalataikat a héten zajlott érettségi írásbeli vizsgákról. Szó esett a következő időszak feladatairól az emelt írásbelik és alkalmassági vizsgákra való felkészülésről is. Bár komoly és nagy feladatok előtt állnak fiataljaink, a beszélgetés alaphangneme a jókedv volt és a jó eredményekben való bizakodás.

A szombat további részében a Közösségi Ház minden csoportjából voltak lelkes segítők az udvartakarítása, a kiskertünk kialakítására. Nagy hálával és köszönettel tartozunk a Kontron Hungary CSR közösségének, amely felnevelte, majd felajánlotta Alapítványunk részére a paradicsom és a paprika palántákat elültetésre.

Galéria a palánták elültetéséről itt elérhető.

Tulajdonképpen ez már a következő tanévünk, a Zöld Utak elnevezésű tervezett projektünket is előkészítette, amely szándékaink szerint a megújuló energiák, az újrahasznosítás a háztartásban, a fenntartható fejlődésünk kérdéseit készíti elő, ezeket szeretnénk majd körbejárni. Ugyancsak ehhez a témához tartozott hét közben, május 9-én, Szigetváron tett napelem park látogatásunk is. A napsütés erejét felhasználó energiaforrással ismerkedtünk meg testközelből.

A téma minden nap terítéken van, iskolában, közéletben egyaránt. Megtudtuk a bemutató során, hogy a telepen hány „asztal” biztosítja a zöld energiát, mennyi ezek élettartama, milyen ökológiai lábnyoma van, hány százalékban tud termelni energiát a bő hektáros területre telepített napelem park. Fel kellett elevenítenünk a megértéshez az egyenáram és váltóáram működést is iskolai tanulmányinkból, ehhez segítségünkre voltak, a Kovács Tibor Tamás O&M Vezető; Ziegler László O&M villamosmérnök; Bálint Tibor  villanyszerelő, alállomás kezelő.  Szó esett a gazdasági oldalról is, a befektetés nagyságrendjéről és megtérülés idejéről, és olyan hétköznapi költségekről is mint a terep rendezettségének biztosítása. Köszönjük Binszki Szilárdnak, hogy a látogatást lehetővé tette számunkra.

A tanév végéhez közeledve marad energia a szórakozásra is. Kaposvár 2-es csoportjának tagjai május 15-én este egy színházi csemegével, a bolgár Plovdiv Drama Theatre Selyem című előadásának megtekintésével folytatja a mozgalmas májusi programokat.