NI

A National Instruments budapesti irodája február 21-én, Budapesten Akadémiai Szemináriumot szervezett  „A műszaki oktatás és kutatás terén alkalmazott legkorszerűbb platformok” címmel, melyen a Csányi Alapítvány munkatársai is részt vettek.A szemináriumon központi témája a jövő generáció motivációjának felkeltése és ébren tartása a műszaki oktatásban. Különböző lehetőségeket ismerhettünk meg, hogy milyen módon taníthatók az elektronika, méréstechnika, mechatronika, programozás alapjai megőrizve a diákok mérnöki tudományok iránti nyitottságát. Megoldásokat mutattak arra, hogy hogyan kapcsolható össze az elmélet a gyakorlattal a középiskolai és egyetemi oktatásban. Különböző módszereket vázoltak fel, hogy miként alkalmazható a grafikus programozás a digitális kompetencia fejlesztésében.
Az Alapítvány második éve alkalmazza az NI Lego Mentor programot, ahol a fiatalok a grafikus programozás alapjait sajátítják el. Bízunk abban, hogy a hallott információkat be tudjuk építeni a mindennapi munkánkba, hogy a későbbiekben eredményeket tudjuk produkálni hazai illetve nemzetközi versenyeken.Köszönjük a lehetőséget, hogy részt vehettünk a programon.