Növények mikroszkóp alatt

Az elmúlt két hétben a növények fotoszintéziséről, és a növények szöveteiről beszélgettünk a Természetbúvár Klub foglalkozásokon.

Az első óránkon megismertük a legfontosabb növényi szöveteket, így az osztodószöveteket (merisztémák), a bőrszövetet (epidermisz), a gázcserenyílásokat, a szálítószöveteket, az edénynyalábokat és a különböző alapszövet típusokat. A gyakorlati részben metszeteteket készítettünk az általunk begyűjtött és a boltban beszerzett növényi részekből. A bátrabbak az illóolajok kimutatásával is megpróbálkoztak.

A második órán végre beköszöntött a tavasz Szegedre is, így a nagyok után mi is megtanulhattuk az udvaron, hogy hogyan kell különböző fényképezőgép típusokkal makro fotókat készíteni. A tavaszi napsütésben lefotóztuk a kertben nyiló virágokat és szerencsékre a madárbarát kertünk egy feketerigót, és egy erdei pintyet is odavonzott, amíg kint voltunk.

Természetbúvár Klub, Szeged 2.,3.