Rövid híreink

A Kuratórium Elnökének engedélyével július 27.-től augusztus 3.-ig a Hargita Megyei Gyermekvédelmi Igazgatósághoz tartozó 20 fiatal részére tartott Zsögödön angol nyelvi
képzést kísérleti jelleggel Hollósi – Simon Judit az Alapítvány munkatársa.

A nyári szabadságokat követően újra pezseg az élet az Alapítványban, aminek ékes bizonyítéka, hogy az augusztus 25.-i határidővel meghirdetett „Az Európai Unió Gyermekszemmel” pályázatra 31 pályamű érkezett be angol és német nyelven. A 15 legsikeresebb pályázó október 15-18 között Bánki Erik EU Parlamenti képviselő meghívására Brüsszelbe utazhat, emellett valamennyi pályázó értékes tárgyjutalmomban részesül.

Amíg az Alapítvány legifjabb tagjai júniusban Sarlóspusztán tölthettek egy hetet a Gólyatáborban, addig a sikeres egyetemi felvételt nyert 3 idősebb csányis most készül elrepülni az egyetemi Gólyatáborokba.

A Kaposvár 1-es csoport 4, valamint a Kaposvár 2-es csoport 13 tagja, augusztus 31.-én újabb ECDL modulból tesz vizsgát. Az elmúlt 2 hétben intenzív foglalkozásokon készültek a megmérettetésre.