Szabó Roland

Szabó Rolandnak hívnak, 1979-ben születtem. Általános iskolámat Nagybajomban, középiskolámat Kaposváron végeztem. Utána egyetemi éveim következtek, Budapesten a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festőművész, és Vizuális nevelőtanár szakán szereztem diplomát. Budapesten grafikusként dolgoztam, majd 11 év távollét után sikerült hazaköltöznöm szülőfalumba. Nős vagyok, feleségem, Anett angoltanár. Kisfiúnk, Előd, aki már negyedik osztályos
Református vagyok, az egyház szerepét az ifjúság nevelésében alappillérnek tartom.

Egyetemi éveim kezdetén pár barátommal együtt megalapítottuk a Nagybajomi Ifjúsági Kört, amely azóta töretlenül működik és Alternatív Kulturális Egyesületté nőtte ki magát.

2003-2007-ig működött Nagybajomban a Tibol László alkotótábor, ahol festészetet és szabadkézi rajzot taníthattam középiskolásoknak.

Fontosnak tartom a fiatalokkal való foglalkozást, hiszen a beléjük vetett munka egy hosszú távú tervezés. És azt is lényegesnek tartom, hogy a fiatalok élményekkel teli, tartalmas mindennapokat éljenek át, mert ezek az élmények elraktározódnak, és később köszönnek vissza egy gondolat, egy kedves emlék formájában.

Azt gondolom, hogy a nevelésnek őszintének és nyitottnak kell lennie. Ha egy ember, akinek van képessége, tehetsége és lehetősége tenni valamit, hogy a következő generációnak jobb legyen, akkor tennie kell a dolgát.

Az Alapítványban van egy hatodik osztályosokból álló kiscsoportom és egyetemistákból álló nagycsoportom.

2022-ben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, szakvizsgázott pedagógus, közoktatási vezető diplomát szereztem.

2017. 05. 15.