Vancsuráné Sárközi Angéla

2006-ban kerülhettem a Csányi Alapítványhoz, a nagybajomi csoport drámatanáraként. A következő év nagy változást hozott, 2007 júniusában már a kaposvári csoport mentora lettem. Úgy érzem olyan csapatember vagyok, akinek fontos az egyéniség tisztelete, aki a szakma iránt mélyen elkötelezett, akinek folyamatos az igénye a megújulásra. Szeretem a munkámat, hivatásként tekintek rá, mert a mentori tevékenység folyamatos éberséget, figyelmet, alkotókészséget, mély érzékenységet követel meg tőlem. Mindvégig igyekeztem az önművelésre és önfejlesztésre, a szakmai előrehaladásra. 2006-ban kommunikáció szakos bölcsészi diplomát, ugyanebben az évben drámapedagógusi oklevelet, 2009-ben tehetségfejlesztő szakértői képesítést, 2015-ben pedagógia – drámapedagógia középiskolai tanári végzettséget szereztem. Hiszem, hogy a rám bízott tehetségígéreteket szakmai alázattal, tudással és a pályán eltöltött sok irányú tapasztalattal hatékonyan tudom segíteni abban, hogy kiteljesedhessen tehetségük és boldog, az életpályájukat megtaláló értelmiségi fiatalokká váljanak.

Ha összegzem az elmúlt másfél évtizedes munkámat elmondhatom, hogy az induló tizenöt fős csoport fiataljai közül tizenháromnak teljes az alapítványi életútja. Ők mindannyian érettségiztek, szereztek több idegen nyelvből államilag elismert nyelvvizsgát, kiváló nyelvtudásuknak köszönhetően szakemberként dolgoznak jónevű magyar vagy külföldi cégeknél. Vannak, akik szakképesítést szereztek, és már boldog családi életet élnek. Van olyan, aki az erős, támogató közösségünknek köszönhetően nem adta fel és találta meg azt a szakterületet, amelyben kiteljesedhetett. Van olyan, aki gyermekkori álmát valósította meg, és az Alapítvány támogatásával külföldön tanulhatott. Többen egyetemi alap- és mesterszakok befejezése után magasan kvalifikált szakemberekké váltak, s mindannyian kiváló munkahellyel rendelkeznek. Vannak, akik a diploma megszerzése előtt állnak, ők segítőként vannak jelen fiatalabb csoporttársaik életében. Hasznos tanácsokkal, tapasztalataik megosztásával segítenek a középiskolás fiataljaimnak. Nagy örömöt jelent a munkámban, hogy számíthatok mindannyiukra, s immár „többgenerációs” családdá váltunk.

2017. 02. 27.