Sakk Diákolimpia

Peredi Olivér az elmúlt hétvégén március 31-április 2. között a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Sakk Diákolimpiai döntő győztes csapatával képviselhette megyénket a Szombathelyen megrendezésre kerülő országos döntőben.

Az értékszámok szerint fiatal csapatunk a 13. kiemelt helyen indulhatott neki a versenynek, ahol az induló 26 megyebajnok csapatból a 11. helyen végzett. A 2 napos verseny alatt 8 csapatból mindössze 2 csapat verte meg Jászberény csapatát, 3 döntetlen és 3 nyertes játszmát tudhatunk magunkénak. A Jászberényi Katolikus Iskola középiskolás csapatának első táblás (legnagyobb értékszámmal rendelkező, legjobb) játékosaként Olivér gyakran 6 évvel idősebb FM és IM sakkmesterekkel játszott a versenyen, ahol bár még többször alulmaradt, mint győzött, idejét kihasználva igencsak megdolgoztatta a nálánál sokkal idősebbeket is, azok nem kis meglepetésére. A saját korcsoportjából ugyan nem szerepelt senki a középiskolások között, mert a középiskolás mezőny túl erős Oli korosztályának, a verseny igen értékesnek számít Olivér számára, mert játékerejét nagyon nagy tudású, tőle 300-400 élővel magasabb értékszámú játékosokkal mérhette össze, ami kiváló felkészülést adott a két hét múlva Miskolcon megrendezésre kerülő egyéni országos döntőben, ahová szintén megyebajnokként jutott be értékszámos (profi) kategóriában.