Sakkfesztivál a sakk királynőivel

Szeptember 29-én került megrendezésre az ország legnagyobb sakkrendezvénye a Művészetek Palotájában.

2013 júliusában a Csányi Alapítvány a Gyermekekért és a Polgár Judit Sakk Alapítvány „ A sakk minden: művészet, tudomány, sport”  (J. Karpov) címmel meghirdetett közös alkotói pályázatban 33 gyermek szerepelt eredményesen, akik jutalmul részt vehettek ezen az igényes programon.

Szimultán sakkozhatott a sakk királynőivel Polgár Judittal és Polgár Zsófival a Csányi Alapítvány képviseletében három gyermek. Színes programok tárháza várt a diákokra és felnőttekre egyaránt: megismerhettünk egy képességfejlesztő sakk programot, zenei előadásokon vehettünk részt, kreatív foglalkozásokban próbálhattuk ki magunkat.

A program színvonalát emelte, hogy a magyar művészvilág színe- java mellett Garri Kapszparov sakklegenda is aktív részese volt az eseménynek. A sakkolimpiát nyert női csapat köszöntését követően jóízűen fogyasztottuk el a tortát. A program Polgár Judittal készült közös fotóval zárult.

Köszönjük, hogy részt vehettünk ezen a fantasztikus programon!