Szülők Akadémiája és szülői értekezlet Pécsett

A Szülők Akadémiája programsorozat újabb előadására november 8-án, szombaton került sor a P3 csoportban.

Az előadás a pénzügyi kultúráról szólt. Az előadó, Kátai István József az OTP banktól érkezett. Hallhattunk a pénzügyi kultúra lényegéről, jelenségeiről a mindennapi életben. Beszéltünk a pénzzel bánás gondolkodásmódjáról, gyakorlatias módszereiről, a kamat lényegéről, valamint egyszerű pénzügyi gyakorlati számolásokat is végeztünk. Az előadás rendkívül jó hangulatban telt, mindannyian értékes információkkal gazdagodhattunk.
Köszönjük a lehetőséget!

A program, nekünk szülőknek az előadást követően azonban nem ért véget, rendkívüli szülői értekezlettel folytattuk a napot, melyet a csoport mentora Andi tartott. Fő témánk a hatosztályos pécsi gimnáziumok feltérképezése, és a nyílt napokra való látogatás szervezése volt. Beszélgetésünkbe bekapcsolódott Bogdán Dóra a P2 csoportból, aki a Janus Pannonius Gimnázium 11. évfolyamos tanulója. A hatosztályos gimnáziummal kapcsolatos tapasztalatai nagymértékben segítettek bennünket az iskolaválasztásban. Tájékoztatást kaptunk az alapítványi Nyelvi Verseny új rendjéről, valamint az Alapítványon belül kiírt gyermekeinket érintő pályázatról. Beszéltünk a közösségi oldalak használatának etikettjéről, valamint a tanulmányi szerződésben foglalt vállalásokról. Egyeztettük az Adventi Családi Nap időpontját, majd személyesen konzultáltunk a mentor tapasztalatairól, az iskolalátogatások kapcsán. Az eseménydús délelőtt mindannyiunk számára hasznosan telt.

Schneiderné Gyurisa Ivett
szülő, P3