Húsvétra hangolódás idegen nyelven

„A minap az Idegen nyelv és kultúrák világa projekt keretében a Compass Egyesület pár tagja látogatott el hozzánk. A fiatalok megismertették velünk a török kultúrát, az ottani hagyományokat. Legnagyobb hangsúlyt a közeledő ünnepre, a Húsvétra fektettük.

Az előadás után angolul beszélgettünk barátainkkal, majd közös kézműveskedésben vettünk részt. A délutánt egy nagyon jó hangulatú táncházzal zártuk. Felhangzott jó pár török zene, majd megmutattuk nekik mi, hogy mennyire is hasonlít a magyar népzenére.
Mindig öröm számunkra, ha eljönnek hozzánk, s valami újjal ismertetnek meg bennünket, s ezáltal idegen nyelvi képességeinket kamatoztathatjuk.  Köszönjük szépen!

Várjuk a következő találkozást! Mindenkinek kívánunk Kellemes Húsvéti Ünnepeket!”

Vajda Milán, Nagybajom 2-es csoport