Jászsági Évkönyv bemutató

A Jászsági Évkönyv Alapítvány idén immár 28. alkalommal jelentette meg a Jászsági Évkönyvet Pethő László szerkesztésében. Ebben az évben a járványügyi korlátozások miatt online bemutatóra került sor december 4-én. Örömteli hír, hogy az idei kötetben több új szerző is publikált és külön öröm számunkra, hogy a Csányi Alapítvány jászberényi támogatottjai is közöttük vannak. A több, mint kétszáz oldalas kötet a tartalmas írások mellett – színvonalas illusztráció anyagot is tartalmaz. Többek között Kökényné Nemoda Enikő képeit. Enikő a Jászság 3-as csoport tagja, 2020-ban diplomázott képalkotás szakon, festészet, grafika szakirányon. A kötetben megjelent képsorozat címe: Gyermekportrék. A festmények vegyes technikával készültek vászonra, a portrék mindegyikét olajjal festette meg és emellett ragasztószalagot használt munkái során. Az egri Eszterházy Károly Egyetem Képzőművészeti Tanszék tavaszi Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciáján harmadik helyezést ért el ezekkel a festményekkel. Az online könyvbemutatón Enikő részletesen bemutatta a festményeit tartalmazó portfólióját és beszélt saját életútjáról.

A képek a Galériában láthatók.

Ahogyan az eddigi évek során – most is olvashatjuk Csörgő Terézia – önkéntesünk – sok kutatással feltárt, érdekes írásait és egykori tanítványainak kutatási eredményeit. Ezek közül kiemelnénk Kovács Viktória: „Fenntarthatóság a hazai textiliparban termelői és fogyasztói oldalról című” publikációját. Viki a Jászság 2-es csoport tagjaként mindig nagy érdeklődéssel fordult a kémia irányába és környezetmérnök hallgatóként a textilipar hazai helyzetére irányította a figyelmet kutatásaival. Jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar Környezetmérnök mesterszak végzős hallgatója, emellett a Mercedes Logisztikai Központ gyakornoka.

A Jászsági Évkönyvben megjelent publikációk itt megtekinthetők:

Kökényné Nemoda Enikő: Hosszú út a gyermekportrékig

Kovács Viktória: Fenntarthatóság a hazai textiliparban termelői és fogyasztói oldalról