Karnevál Nagybajomban

Nemzetközi önkéntesek vagyunk a kaposvári Compass Európai Ifjúságért Egyesülettől. Európa különböző helyeiről érkeztünk: Spanyolország, Olaszország, Törökország és Erdély vidékeiről.

Péntek délután(február 22.) a nagybajomi Csányi Alapítványhoz látogathattunk el, hogy bemutassuk kultúránkat, nagy hangsúlyt fektetve a farsangi, karnevál időszakra. Bár nem először jártunk itt, most nyílt lehetőségünk teljes egészében felfedezni az épületet, betekintést nyerni az Alapítvány felépítésébe, teljes munkájába. Ezután céltudatosabban kezdhettünk hozzá a bemutatók sorához, hiszen tudatosult bennünk, miért is jó itt lennünk.

Miután mindenki magára öltötte farsangi jelmezét, mely ez esetben csupán egy sapka volt, megkezdődött a színes karneváli paletta bemutatása. Mindannyian másképp és máskor ünnepelünk. Jó érzés volt látni a csillogó, figyelmes szempárokat, akik nagyon nyitottak voltak és csak úgy szívták magukba az új információkat, ami bennünket is egyre lelkesebbé tett. A kétnyelvű bemutatók sorát egy interaktív kvízzel zártuk, melynek kérdéseire nagy meglepetésünkre minden választ tudott jeles közönségünk.

A délutánt egy közös vacsorával zártuk, ahol személyesen ismerkedhettünk, rengeteg új dolgot tudtunk meg a gyerekekről, új barátságokat kötöttünk velük, sőt új kifejezéseket is tanultunk magyarul.

Reméljük, hogy nemsokára újból visszalátogathatunk ide, hiszen elmaradt egy játékos vetélkedő, melynek pótlásához ragaszkodunk! Csibi Kriszta, Compass Európai Ifjúságért Egyesület