Megkezdődött a Beválogatás Mohácson is!

Mohácson is kezdetét vette a beválogatás. Különlegesség, hogy olyan sokan jelentkeztek, hogy 3 napra lesz szükség, hogy minden gyermek megmutathassa tehetségét. Hatalmas készülődés előzte meg ezt a hétvégét, hogy vendégeinket rengeteg izgalmas és szórakoztató programmal várhassuk.

1. nap
    Elkezdődött az első napja a beválogatásoknak. A mai nap 15 gyermek érkezett kísérőivel, miután mindenki megjött egy gyors programismertetővel kezdődött a nap. Ezután a pályázók megírták logika tesztjüket, ezalatt dr. Radoszáv Miklós tartott egy előadást az Alapítványról és az öt legfontosabb döntésről, amit a szülőknek meg kell hozni. Majd Szép Hanna és Sik Maja tartottak egy ismertetőt élményeikről, hogy látták ők az eddigi csányis éveket gyerekszemmel. Egy gyors szünet után a szövegértés következett a gyerekeknek, ezzel párhuzamban a szülők drámafoglalkozáson vettek részt egy szövegértés- és logikateszttel egybekötve. Az ebéd előtt a gyerekek drámafoglalkozása jött, a teremből hangos nevetést lehetett csak hallani. Majd elkezdődhetett a várva várt portfolióbemutatás, ahol a gyerekek nagyon bátran és ügyesen mutatták meg magukat és tehetségüket.
  2. nap
    A beválogatás második napja is korán indult, a 15 gyermek időben érkezett kísérőikkel együtt, sokakon még látható volt az izgalom. Külön öröm, hogy a mai napon Csányi Erika, a Kuratórium Elnöke is erősítette a csapatot, segítette a munkát és aktívan részt vett a nap eseményein. Miután a népes társaság összegyűlt, egy gyors programismertető és bemutatkozás után a fiatalok már indultak is megírni első tesztjüket. Ezalatt dr. Radoszáv Miklós bemutatta az Alapítványt, Balog Teréz és Mezei Adél pedig a saját Életútjukról beszéltek a szülőknek. Egy gyors szünetet követően a gyerekek elindultak megírni mai második tesztjüket, míg a szülők egy drámafoglalkozáson vettek rész, ahol a visszajelzések alapján nagyon jól érezték magukat, rengeteg élménnyel jöttek ki a teremből. Őket a gyerekek váltották és vettek részt egy nagyon jó hangulatú drámafoglalkozáson. Következett az ebéd, amit a sok izgalommal várt interjú követett.
  3. nap
    Elérkezett a mohácsi beválogatás harmadik, egyben utolsó napja is. Ma 10 fiatal tehetség érkezett kísérőikkel a Mohácsi Közösségi Házba. Jó szokásunkhoz híven egy gyors programismertetővel és a munkatársak és segítők bemutatásával kezdődött. Dr. Radoszáv Miklós bemutatta a szülőknek az Alapítványt és a elmondta a legfontosabb döntéseket. Mellette Környei Kata és Balog Teréz tartottak egy előadást, amiben az ő alapítványi tevékenységüket és néhány érdekességet meséltek el, végül pedig Beke Panna és Szép Hanna egy rögtönzött két-két perces monológban mesélt az elmúlt két évről, hogy szemléltessék, mennyi dolog változhat és történhet az évek során. Majd a szülők drámája következett. Ezalatt a fiatalok megírták először a logika- , majd a szövegértés tesztet. Ismét egy rövid szünet következett, ezután pedig a gyerekek is kipróbálhatták magukat Sasával, Zoli bácsival és Zsuzsa nénivel a játékos drámán. Miután mindenki jól kinevette magát, következhetett az interjú, ahol a tehetségek már nagyon várták, hogy bemutassák portfóliójukat.Köszönjük szépen Marosi Gábor kurátornak, hogy részt vett és segített a beválogatáson.