Megszereztem a második diplomámat

„Megszereztem a második diplomámat, így szeretnék egy kis összegzést írni az ide vezető útról. Általános iskola óta tagja vagyok a Csányi Alapítványnak, rengeteg támogatást és motivációt kaptam, ami nagyon sokat segített nekem az egyetemi tanulmányaim során is. 2013-ban kezdtem el egyetemen tanulni, a nemzetközi tanulmányok szakot választottam a Pécsi Tudományegyetemen. A képzés 3 éves volt, ez idő alatt Pécsett laktam kollégiumban, később albérletben. Az Alapítvány mindvégig támogatott engem: havi ösztöndíjban részesültem, a tandíj egy részének kifizetéséhez is támogatást kaptam, illetve az Alapítvány segített nekem részmunkaidős munkát találni, ahol a tanulmányaim mellett dolgoztam. Szerencsére időben végeztem a szakommal, 2016-ban. Kötelező gyakorlatomat a Belügyminisztériumban végeztem. Az egyetem után nem voltam biztos abban, hogy merre induljak, ezért úgy döntöttem, hogy külföldi gyakorlati helyet keresek magamnak. Így töltöttem egy szemesztert Németországban, egy agrárterületen tevékenykedő cégnél. Miután hazajöttem, úgy éreztem, hogy szeretnék egy újabb területtel megismerkedni, ezért újra jelentkeztem egyetemre. Ezúttal a gazdálkodási és menedzsment szakot választottam a Pécsi Tudományegyetemen, ami jó döntésnek bizonyult, tekintve, hogy 2018-ban projektmenedzsment területen helyezkedtem el, projektkoordinátorként. Mikor elhatároztam, hogy Budapestre költözöm, és ott keresek munkát, az Alapítvány segítségével kerültem a Monicomp Zrt-hez, projektkoordinátori pozícióba. Tehát én 2018 óta Budapesten lakom és dolgozom, az egyetemi órák pedig hétvégén voltak Pécsett, mert levelező képzésre jártam, ami 3 és fél évig tartott. 2021. januárban fejeztem be ezt az alapképzést, és szereztem meg a 2. diplomámat. Ez idő alatt a cég, ahol dolgoztam beolvadt az OTP-be, így jelenleg az OTP Nyrt. IT Divíziójában vagyok koordinátor Budapesten.

Mindvégig kapcsolatban voltam a mentorommal, akivel minden hónapban megbeszéltük, hogy éppen mi történik az életemben.

Ami a jövőt illeti, biztosan fogok még tanulni, de most a munkámra és magamra próbálok koncentrálni. Hosszú és nem egyszerű út volt, de úgy gondolom, hogy megérte. A Csányi Alapítvány minden nehéz időszakban ott volt mögöttem, és nem tartanék most itt, ha ők nincsenek. Köszönöm a rengeteg támogatást, sosem fogom elfelejteni ezeket az éveket.” Horváth Zsanett, Kaposvár 3-as csoport