Robot kaland

Július 1-én az NI Mentor Program (National Isntruments, Debrecen) keretében az Alapítvány 9 munkatársa bepillantott a robotok programozásának különleges világába.

A rendezvénynek a Budapesti Műszaki Egyetem adott otthont, ahol a Gyerekegyetem tagjaival együtt „robotoltunk” a nap folyamán. Tóth Gabriella és Tóth Benedek gondoskodott arról, hogy otthon érezzük magunkat és minden felmerülő kérdésünkre választ kapjunk. A mentor program lelkes és kiváló szaktudással bíró munkatársai alapos előkészítő munkájának köszönhetően, volt lehetőségünk megfigyelni, kérdezni, kísérletezni, alkotni és mindent kipróbálni.

Köszönjük Dr. Ábrahám Lászlónak, hogy felajánlotta Alapítványunknak ezt a lehetőséget. Bízunk benne, hogy a műszaki tudományok iránt érdeklődő gyermekeinknek hitelesen tudjuk közvetíteni a program lényegét és annak aktív részesévé válnak.