Némethné Bunovácz Szilvia

Némethné Bunovácz Szilvia vagyok, Kaposváron születtem 1972. július 23-án.

Családommal egy somogyi kisvárosban, Nagybajomban élek.

1997-ben végeztem a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, általános iskolai hittanárként. 2001-ben a Benedek Elek Pedagógiai Főiskolán szociálpedagógus és családpedagógus végzettséget szereztem. 2010-ben az ELTE Pedagógiai- Pszichológiai Karán tehetségfejlesztési szakértőként végeztem, a következő évben ugyanitt szakvizsgáztam.

1990-től a nagybajomi Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Speciális Szakiskola Diákotthonában nevelőtanárként dolgoztam, majd 2000-től gyermekvédelmi felelős teendőket is elláttam az iskolában.

2006 januárjától a Csányi Alapítvány munkatársaként, 2006 májusától a nagybajomi csoport mentoraként tevékenykedem. Csoportomhoz a Nagybajom környéki tehetséges gyerekek tartoznak.

Pályafutásom kezdetétől foglalkozom a hátrányos helyzetű gyermekek nevelésével, oktatásával és gyermekvédelemmel.

Örömmel tölt el, hogy közülük mára már többen diplomával, vagy versenyképes felsőfokú szakképzettséggel rendelkeznek.

2022-ben abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy a Csányi Alapítvány Kuratóriuma, az Életút Program megvalósítása során végzett munkám elismeréseként, Ágoston Attila-díjat adományozta számomra.

Hiszem, hogy jó ügyet szolgálok!