Szimultán Polgár Judittal

Az Alapítvány sakkbajnokság döntőjére Nagybajomban került sor október 10-én.

Nagyon örültem, mert a mini bajnokság győzteseként lehetőséget kaptam, hogy (október 17.) a „Világsakkfesztiválon” Polgár Judit nemzetközi nagymesterrel sakkozzak, és részt vegyek a sakkfesztivál egész napos rendezvényén a Várkert Bazárban. Délelőtt különböző programok voltak, délután pedig a várva várt mérkőzés következett, amikor én is ott ültem azok között, akik Polgár Judittal szimultánt játszhattak.

Csányis társaim is nagyon szorítottak nekem, de még ez is kevés volt a győzelemhez. Természetesen Polgár Judit nemzetközi nagymester itt is győzelmet aratott. Úgy érzem a vereség ellenére szépen helytálltam. Ebben erősített meg Polgár Judit is, aki azt mondta nekem, hogy ügyes voltam és látszott, hogy versenyszerűen foglalkozom a sakkal. Az egész napot rendkívül élveztem, remélem jövőre is részt vehetek rajta, ezért legjobb tudásom szerint mindent meg fogok tenni. Nagyon köszönöm ezt az élményt az Alapítványnak!

Pécsi Roland Jászság1.