Szülők Akadémiája Jászberényben

„Az OTP Fáy András Alapítvány trénerei látogattak el péntek délután Jászberénybe, hogy tovább bővítsük pénzügyi ismereteinket. Kisebb csoportokban, közösen gondolkodunk szülők és gyerekek, ettől olyan izgalmasak ezek a foglalkozások. Jó látni, hallani, hogy milyen okos gondolataik őszinte kérdéseik, válaszaik vannak a gyerekeknek. Játékos feladatokon keresztül próbáltunk okosan vásárolni, takarékoskodni. A különböző, mindennapjainkat érintő témákban beszélgettünk, osztottuk meg egymással tapasztalatainkat. pl. Hogyan vezessük jól a családi kasszát? Készítsünk minden alkalommal bevásárlólistát, számoljunk, mérlegeljünk a biztos jövedelemmel a kötelezően kifizetni valókkal, tervezzük előre a költségeinket. Vezessük mindezt hónapról hónapra és változtassunk a szokásainkon, ha nem vagyunk az eredménnyel elégedettek. Próbáljunk minden hónapban megtakarítani. A diákmunkáról hallott információkat, már a nyári munkakeresésnél hasznosítani tudjuk.  Megtudtuk, hogy igen komoly szabályok szerint lehet a diákoknak munkát vállalni, és a diákszövetkezetek ebben nagy segítségünkre lehetnek. Több haszna is van a diákmunkáknak, többek között a kapcsolatépítés lehetősége. Mindvégig olyan témákról beszélgettünk, melyek minden családot érintenek. A foglalkozás nagyon jó hangulatban telt, ismét sok hasznos információval lettünk gazdagabbak.

Köszönjük szépen az Alapítványnak, hogy részt vehettünk ezen a programon, köszönjük szépen Dórának az élményt, az információkat, amelyeket megosztott velünk!”

Sülyi Magdolna Jászság 1-es csoport szülő

Ma ellátogattak hozzánk az OTP Fáy Alapítványtól, Liza és Kitti, akik a  pénzügyi tudatossággal kapcsolatosan tartottak előadást. Az első részében a bevételről, kiadásról, szükségletekről és a megtakarításokról esett szó. Egyénileg és csoportokra osztva oldottuk meg a feladatokat, igyekeztünk ügyesen és pontosan válaszolni kérdéseikre. A második részben 4 csapatra lettünk osztva, kettőt a gyerekek és kettőt a szülők alkottak. A kártyajáték neve BanKing volt. A játék lényege az volt, hogy hitelmentesen fel tudjuk építeni a házunkat. Ez a játék is nagyon tetszett,  szeretnénk vele máskor is játszani.

Köszönjük szépen Fáy András Alapítványnak a lehetőséget, hogy egy ilyen előadáson vehettünk részt.

Kecskés Dóra Jászság 2. csoport