Szülők Akadémiája – Bonafarm Cégcsoport

Ebben a félévben a Csányi Alapítvány és a Bonarfarm cégcsoport együttműködése újabb lehetőségeket tárt fel a Szeged, Mohács, Pécs és Szentes Közösségi Házakhoz tartozó családjaink számára.

Szeptemberben az érintett csoportok családjai interaktív foglalkozás keretein belül betekinthettek a Bonafarm Mezőgazdaság, a MCS Vágóhíd Zrt, a Pick Szeged Zrt és a Sole-Mizo Zrt, Hungerit Zrt nyújtotta munkakörökbe, illetve a munkakörök betöltéségez szükséges képzési lehetőségekbe, segítve ezzel a pályaválasztáshoz szükséges ismeretek bővítését.

Szentes:

A programsorozat első helyszíne a szentesi Közösségi Házunk volt. A két csoport a szülői értekezlettel egyidőben vettek részt a Bonafarm cégcsoport által megszervezett Szülők Akadémiája programon.

Új tanév kezdődik!

Pécs: A Szülők Akadémiája programsorozat soron következő állomása a Bonafarm Cégcsoport pályaorientációs előadása volt. A program szeptember 21-én, csütörtökön a Pécsi Közösségi Házban került megrendezésre, melyen mindhárom csoport képviseltette magát. A Bonafarm Csoport képviselői, Bíró András a Növénytermesztési és műszaki ágazatigazgató (Bonafarm Mezőgazdaság), Vida Zsófia HR üzleti partner (Bonafarm Zrt.), Borza Norbert műszaki igazgató (MCS Vágóhíd Zrt.), Stang Réka utánpótlásért felelős HR vezető (Bonafarm Zrt.), egy, a szülőknek és gyerekeknek tartott interaktív előadás keretében a Bonafarm cégcsoporton belüli munkaköröket mutatták be, valamint a munkakörök betöltéséhez szükséges képzésekről tartottak ismertetőt, kiemelve a környéken található telephely nyújtotta lehetőségeket.

Integrált működésüknek köszönhetően rendkívül színes karrierlehetőségekkel várják ezen ágazatokban elhelyezkedni kívánókat, a folyamatos fejlődést kiemelkedő szakmai környezettel és képzéssel biztosítják. Neves, hazai és nemzetközi szinten is ismert márkájú termékek fejlesztésében és előállításában való részvételi lehetőséget is biztosítanak az ott dolgozóknak.  Köszönjük a Cégcsoport képviselőinek ezt a hasznos és ismeret gazdag előadást, mellyel segítették a továbbtanulás előtt álló fiataljainkat. Széles palettát mutattak ezen munkakörök tekintetében, ezáltal ismereteik gazdagodtak. Pécsi mentorok

Mohács:A Bonafarm Cégcsoport pályaorientációs előadásának következő állomása Mohács volt, ahol az 11. osztályos gyerekek és szüleik mellett a most beválogatott kicsik és családtagjaik is részt vehettek. Az előadók látványos és informatív prezentáción keresztül mutatták be a vállalat működését és az elhelyezkedési lehetőségeket. Napjaink bizonytalanságában, jó volt hallgatni az előadást, gyerekekben és a felnőttekben is erősítve, hogy a Cégcsoport segítségével lehetőséget kaphatnak egy pozitív jövőkép felállításában és egy lehetőségekkel teli  jövő elérésében. Mohácsi mentorok

Szeged:

A Bonafarm cégcsoport pályaorientációs Szülők Akadémiája foglalkozása Szegeden két időpontban szeptember 24-én és szeptember 28-án került megrendezésre.
Az előadók részletesen bemutatták a cégcsoport fejlődését, a benne folyó munkafolyamatokat és a hangsúlyt a felsőfokú képzés elvégzése után betölthető pozíciókra helyezték. Külön megemlítették a beruházási terveket, mi szerint mindkét minket érintő helyszínen zöldmezős beruházás fog létesülni. Mindkét terepen nagy jelentősége lesz az automatizált folyamatok egymásra hangoltságának, így nélkülözhetetlenné válnak az informatikai szakemberek, szoftverkezelők és fejlesztők, valamint a mechatronikai mérnökök.

Beszéltünk a duális és kooperatív rendszerű oktatás előnyeiről, arról, hogy szívesen fogadnak junior pozícióba embereket, bemutatták, milyen betanítási és cégen belüli tanulási, előlépési lehetőségek vannak. A beszélgetés egyszerre volt professzionális és személyes hangvételű, a szentesi üzemmérnök a személyes életútját mutatta be a cégen belül. Lehetőség volt feltenni kérdéseket, melyet a jelen lévők ki is használtak.

Köszönet a Bonafarm cégcsoport lelkes munkatársainak a őszi Szülők Akadémiája Programsorozatunkban nyújtott segítségüket, munkájukat!

A programról készült fotók a Galériában megtekinthetők.