Tájékoztató előadás Szentesen

Az Alapítvány kuratóriumának döntése alapján egy újabb helyszínen, Szentesen nyílik a hetedik Közösségi Házunk.

Január 17-én, a márciusi tehetségválogatással kapcsolatban, a szentesi Családsegítő Központban a Szentes járási általános iskolák képviselőinek tartottunk tájékoztató előadást. Mind a tíz érintett iskolából érkeztek érdeklődő intézményvezetők és osztályfőnökök.

Először Piroska néni mutatta be az Alapítvány tevékenységét, illetve a felvételi eljárás folyamatát, majd ezt követően prezentációt tartottunk a saját Alapítványi élményeinkről. Többek között kiemeltük a feledhetetlen táborokat, elért eredményeinket, és beszéltünk az egyetemi tanulmányainkról is. Miután a leendő csoportok mentorai is bemutatkoztak, az érdeklődők a feltett kérdésekre is választ kaphattak.

A 2020-as beválogatási pályázat január 20-án kerül kiírásra az Alapítvány honlapján.

Faragó Brunó, ELTE jogász hallgató, Kovács Dániel Szegedi Tudományegyetem gazdaságinformatikus szakos hallgató, Szeged 1-es csoport